Ajax liet zich zondag van zijn beste kant zien. Op het moment dat FC Twente in de ArenA voetballend op weg leek naar de winst, richtte Ajax zich na een goal van Demy de Zeeuw dapper op. Uitgerekend op vechtlust werd het nieuwe doel – Champions League-voetbal – in het vizier gehouden.
Perez symbolyseert Twente
Wisselvalligheid blijft het grootste probleem van de Amsterdammers. Zo slecht als de eerste 45 minuten tegen Roda JC waren, zo geanimeerd speelde de ploeg zondagmiddag. Gesteund door een jubelende ArenA werd FC Twente op een ruime, doch geflatteerde nederlaag getrakteerd. De bezoekers hadden het aan zichzelf te danken dat Ajax op stoom raakte.
Als Kenneth Perez de trekker gewoon had overgehaald toen hij alleen op Maarten Stekelenburg afliep, was het wedstrijdverloop wellicht de andere kant op gerold. De Deen stond symbool voor het Twente van zondag: goed voetballend, maar als het doel inzicht kwam sloeg de spanning op de benen.
Ajax heeft peper in hun reet
Bryan Ruiz werd op de rechterflank redelijk in bedwang gehouden door Vurnon Anita en Miroslav Stoch was meer achter Gregory van der Wiel aan het aanhollen dan andersom. Omdat de achterste linie, met Ronnie Stam als zwakste schakel, voor het eerst in 2010 tegendoelpunten moest incasseren gingen de Tukkers kopje onder.
En Ajax? Dat blijft hopen op betere tijden. Hoopgevend was dat de ploeg voor het eerst sinds de winterstop echt goed voetbalde. Demy de Zeeuw, amper fit, bleek goud waard toen hij een op het oog houdbaar schot afvuurde. Door een woud van benen kon Sander Boschker echter geen zicht krijgen op de bal. Alsof de titel binnen handbereik lag begon Ajax te knokken.
Wisselvalligheid grootste tegenstander Ajax
Het was niet verwonderlijk dat de score bij rust was verdubbeld, want de thuisploeg was op alle fronten beter. Dwight Tiendalli had handen en voeten nodig om Luis Suarez van scoren af te houden en Douglas en Peter Wisgerhof verloren de sluwe Marko Pantelic meerdere malen uit het oog. De Serviër, die onderhand imposante cijfers kan overleggen, maakte de 2-0.
Dat FC Twente in de tweede helft nog even aandrong zal ook Ajax niet hebben verbaasd. Het leed was toen al geleden. Twente kreeg een draai om de oren in Amsterdam en moet ineens ook naar beneden kijken. Aan Ajax is het zaak de wisselvalligheid eens uit te bannen. Anders is de euforie volgend weekend alweer verdwenen.
Plaats reactie