De Jong: 'Geen carrière als centrale verdediger'

door Bart Veenstra 8

De Jong: 'Geen carrière als centrale verdediger'

door Bart Veenstra 8

Laatst geüpdatet

Ajax-middenvelder Frenkie de Jong vindt het prima om voor de korte termijn als centrale verdediger te spelen, maar voor de langere termijn ambieert hij toch meer een positie op het middenveld. Tegen PSV speelde het talent centraal in de achterhoede en dat deed hij meer dan naar behoren.

'Als de trainer voor deze elf spelers kiest, is het vaak een 3-4-3-systeem en staan Lasse en ik voor de drie verdedigers. Nu was ik de linker centrale verdediger en moest ik doorschuiven, zodra ik kon. Anders had deze opstelling niet veel waarde', vertelt De Jong in gesprek met De Telegraaf, waarna hij aangeeft wat zijn favoriete positie is. 'Dit experiment zie ik voor de korte termijn wel zitten. Maar ik wil uiteindelijk geen carrière maken als centrale verdediger. Ik ben en blijf een middenvelder.'

Door de zege is Ajax ingelopen op PSV en is het verschil nu nog 'maar' zeven punten. 'Ik hoop dat PSV nu gaat wankelen, want deze wedstrijd waren we wel een stuk beter. Ik denk ook dat PSV niet de spelopvatting van een kampioen had. Maar voorlopig moeten wij nog onze mond houden, want zij staan nog een stukje voor.'

Lees meer over:
Plaats reactie

Simon1 +2959

Eerlijk toegeven het was wel een erg slimme zet van Keizer om hem daar neer te zetten. Frenkie de Jong is geen CV en gaat het nooit worden. Toch kreeg hij vanuit die ruimte een vrije rol om het verschil te maken. Zodoende speelde je eigenlijk met een overtal op het middenveld en dat zag je direct. Frenkie snijdt door het midden, passeert twee personen en je staat met drie tegen twee op het middenveld. Wat is dit toch een heerlijke speler. Zo jammer dat het team niet intact was gebleven, dan hadden we zulke hoge ogen kunnen gooien. Die controle aan de bal, techniek, inzicht en snelheid. Noem mij één Nederlandse speler die dit heeft.

11-12-2017 22:52

Lagasj +2905

Z'n loopje, vooral de start doet me aan Cruijff denken.
Dat is hij niet, maar hij is wel verdomde goed.

11-12-2017 12:53

Ajax27 +19039

Wat een slimme voetballer! heerlijk om naar te kijken dit mannetje. Vond m in het begin van het jaar erg licht met vd Beek en Ziyech, dan heb je toch een fragiel middenveld. Maar nu dat ie door schoof en Schone bij hem nog in de buurt had dan zie je door de vrijheid en zekerheid de absolute klasse van dit mannetje. Ben heel benieuwd of ie het verdedigend tegen AZ ook gaat houden, want daar is ie natuurlijk nu niet getest. Gaat dat goed, dan kon dat wel eens het perfecte puzzelstukje zijn.

11-12-2017 09:03

Babayaka +7

Frenkie speelde als wim jonk, Jonk was ook geen centrale verdediger, maar verstuurde vanuit die positie wel alle passes

11-12-2017 08:51

ST +23055

Ik zou eerder Donny op zijn plek zetten. Is verdedigend en in de lucht wat sterker. Kan hijzelf wat meer met het opzetten van de aanval bemoeien.

11-12-2017 08:09

3*stars*3 +23277

Dacht ik in de 1e helft ook aan.
Maar Frenkie was natuurlijk ons secret weapon.

11-12-2017 09:22

gwn_rj +3053

Donny heb je nodig voor de goal.. de rushes die frenkie van achteruit maakte en de diepe passes die hij gaf, zie ik Donny echt niet maken. snap je gedachte, maar zou denk ik verkeerd uitpakken..

11-12-2017 10:00

trodat4030 +96262

Op 6 zou ik Donny wel neerzetten (liever dan Frenkie), op 4 vind ik dat wat tricky. Frenkie heeft de kwaliteit om in te dribbelen, Donny is veel meer een passende voetballer, die loopt vrij weinig met de bal want daar ligt zijn kracht niet. Maar speel je gewoon 433, dan zou Donny mijn eerste keus op 6 zijn, vooral omdat Frenkie veel meer z'n kwaliteiten kan benutten rond de 16 vd tegenstander.

11-12-2017 14:26
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.