'Ajax-talent Rijkhoff vertrekt naar Dortmund'

door Bart Veenstra 100

'Ajax-talent Rijkhoff vertrekt naar Dortmund'

door Bart Veenstra 100

Laatst geüpdatet

Ajax ziet Julian Rijkhoff naar Borussia Dortmund vertrekken. De spits tekent zodra hij 25 januari zestien jaar oud wordt een contract voor drie jaar bij Borussia Dortmund, zo meldt De Telegraaf.

Volgens De Telegraaf was Rijkhoff in gesprek met Ajax over een eerste contract, maar de aanbieding van de Amsterdamse club kon de talentvolle spits niet bekoren. Hij hoorde daarna lange tijd niets meer en zodoende greep Borussia Dortmund zijn kans. De Duitse club maakt alleen een opleidingsvergoeding over aan Ajax.

De Telegraaf schrijft dat Patrick Kluivert door het aanstaande vertrek van Rijkhoff nu de laatste zelf geknede spits blijft die furore maakte in de Ajax-aanval. Donyell Malen, die nu bij PSV speelt, verruilde in 2015 de jeugdopleiding van Ajax voor die van Arsenal. Brian Brobbey heeft nog altijd niet bijgetekend en lijkt eveneens op weg naar de uitgang.

Verwacht jij dat Ajax de Klassieker met 2-0 wint van Feyenoord? Zet dan in en krijg 8,75 keer je inzet terug!

Lees meer over:
Plaats reactie

Ginoajax1 +2938

Zirkzee is een mooi voorbeeld. Veel te vroeg weg. Speelt te weinig. Ontwikkelt zich niet. Ajax durtf het niet aan met hem. Rijkhoff gaat dezelfde kant.

17-01-2021 15:51

RayJordaan +6850

Wat zonde en jammer zeg, hebben we verder nog een talentvolle spits in de jeugd rondlopen?

17-01-2021 15:23

TaBoeMan +33

Balen zeg, malen redan brobbey hoogenwerf rijkhoff, aardig rijtje mogelijke ajac spitsen. Angst om te gaan voor de spits positie in ajax 1?

17-01-2021 13:15

Yeshyeshyall +10950

Vrij om te kiezen. Ik vind het jammer. Denk ook niet sat de kans op slagen toeneemt voor hem als is Dortmund misschien nog wel een aardige keuze tov van een Real, Chelsea of City. Je kan het de jongen niet kwalijk nemen natuurlijk maar wel opvallend hoeveel aanvallende talenten we al vroeg verliezen. Hoe gaat het eigenlijk met die Redan, dat was echt een enorm veelbelovend talent toch?

17-01-2021 11:53

Stevan +2

@sjaakvaak en de andere die commentaar gaven op my post ik zie dat jullie het niet begrijpen leggen jullie mij 1 ding haarfijn uit aub

Ik vraag jullie wat het verschil is als een talent nu vertrekt of dat hij op aandringen bij Ajax blijft omdat Ze hem een toekomst in het eerste in hem zien. Als hij blijft is iedereen blij, maar als hij blijft en je wordt naderhand gedumpt omdat ze blijven kopen en je geen kans krijgt hoor ik jullie smoel niet. En daar is waarschuwt om gaat, dat keuren jullie kontenlikkers dus wel goed

Ik zal jullie maar1 van de zoveel voorbeelden geven dan weet je wat ik bedoel. Che Nunnely kon naar grote clubs o.a PSG , Ajax beloofde hem een toekomst als talent in Ajax 1 waar speelt hij nu. Weet jij hoeveel geld hij heeft misgelopen of hoe ze carrière was verlopen als hij wel die stap had gemaakt en niet naar Ajax had geluisterd. Wie zegt dat die trein ooit nog langskomt, de jeugd wil zsm financieel onafhankelijk worden en ik geef ze groot gelijk, maar de meeste hier durven dat niet uit te spreken.

Dus kom aub niet met onzin alsof Ajax zo loyaal is naar spelers toe omdat ze in de Jeugd hebben gespeeld, want als Ajax ze niet had waren ze wel ergens anders in de jeugd gaan spelen. Het is nergens verplicht om je werkgever trouw te blijven omdat ze je een opleiding hebben gegeven. Je gaat toch ook niet bij je oude basisschool werken omdat je daar onderwijs hebt gehad, jullie zijn zogenaamd zo trouw.

Eerste klas hypocrieten.

17-01-2021 10:19

Sterretje73 +5250

Kontenlikkers ? Hypocrieten ? Gast doe zelf eens normaal als je op internet reageert. Grow up...

17-01-2021 11:22

ajax4perez +9565

Zij woordkeuze is niet correct maar zijn boodschap is het wel 100%

17-01-2021 11:50

WillyBrokamp +11117

Ja, inderdaad. Je bent 15, dan heb je wel recht op een garantie dat je in het eerste komt te spelen.....Gaat gewoon om geld. Blijkbaar is hij er zelf (of zijn ouders/begeleiders) niet van overtuigd dat hij Ajax 1 inderdaad gaat halen. Doei.

17-01-2021 13:38

blava +2

Ouders onderschatten de overgang naar een buitenlandse club. De taal, schoolopleiding en cultuur zijn anders en het kost minimaal 6 maanden om een beetje in je ritme te komen. Iedereen die ooit in het buitenland heeft gewerkt kan dat beamen. De meeste voetballertjes slagen niet. Elk jaar gaat er een legioen van jeugdspelers naar clubs in de grote voetballanden en keren vaak al na een jaar gefrusteerd terug naar huis.

Zelfs spelers uit de beste jeugdopleidngen slagen vaak niet in het buitenland. De exodus van Ajax jeugdspelers is een goed voorbeeld. Wie slaagt erin om een basis plaats bij een grote club te krijgen voor langere tijd? Uiteindelijk eindigen die spelers by Ijsselmeervogels of GVVV.

17-01-2021 08:33

paulurs +0

Maar goed, deze ouders hebben wel hun snelle geld, ze hebben dus wat ze willen.

17-01-2021 10:43

ResultaatisBijzaak +221

Wat zou zo'n jongen bij Dortmund gaan verdienen? Ik vind het namelijk vrij lastig om iemand te veroordelen die op zijn 16e ergens een contract kan tekenen waardoor hij zich zijn hele leven geen zorgen meer hoeft te maken. Ik heb het erg naar mijn zin op mijn werk, maar als ik ergens anders 4 keer zoveel kan verdienen ben ik ook weg hoor.

17-01-2021 08:25

Stevan +2

Ik begrijp het wel degelijk dat hij weg wil, al zag ik in hem ook een Ajax 1 spits. Iedereen zit nou te zeiken dat hij vroegtijdig weggaat, maar weet je hoeveel talenten die hoopte ooit in Ajax 1 te spelen en die Ajax trouw bleven zijn weggestuurd, daar hoor je niemand meer over. Hun carrières zijn verpest omdat Ajax ze overhaalde en wijs maakte dat ze in hun toekomstige Ajax spelers zagen en dan wordt je gebonjourd. Dus er valt al die talenten die weggaan niks te verwijten, wat Ajax kan kunnen hun ook.

17-01-2021 01:27

talent020 +7

Wat denk je dat ze bij Dortmund doen dan? Nu breekt er de laatste tijd wel wat door daar, maar net als bij Ajax breken daar alleen de besten door, bij Ajax had hij het echt wel gered als hij daadwerkelijk het vertrouwen vanuit de club had gekregen en het vertrouwen in zichzelf had gehad. En zelfs als je het bij Ajax niet red kan je nog een leuke carrière tegemoet gaan( zie Botman)

17-01-2021 01:37

Soccerskins +1

Dus als een talent er voor kiest om bij Ajax te blijven MOET hij ook het eerste halen? Ongeacht zijn niveau?

Mij lijkt het niet meer dan normaal dat een talent het vertrouwen en de tijd die Ajax in hem heeft geïnvesteerd terugbetaalt door te blijven en in elk geval te proberen om het eerste te halen.

Deze Rijkhoff speelt bijvoorbeeld al sinds 2012 in de jeugd. Dat zijn 8 jaar waarin Ajax hem heeft geholpen met zijn ontwikkeling. En dat alleen zodat hij op 16 jarige leeftijd zonder iets bereikt te hebben naar Dortmund kan vertrekken?

17-01-2021 01:50

Sjaakvaak +26587

Haha dit is wellicht het domste verhaal dat ik ooit op AS heb gezien. Je zegt dus in principe dat we net zo goed de jeugdopleiding kunnen opdoeken.

Hoe kan je nou weer zeggen dat er carrières verpest zijn als Ajax ze 'wegstuurt'. Je hebt een aantal jaar een hartstikke mooi jeugdcontract bij Ajax gehad en kan daarna alsnog verdienstelijk aan de slag bij menig andere Eredivisie club. Als ze alsnog niet hun centjes kunnen verdienen met voetbal, dan zijn ze gewoon niet goed genoeg. Dan hadden ze het ook via een andere club niet waargemaakt. Ajax heeft daar absoluut niks mee te maken.

Daar tegenover staat dat Ajax, los van een goed jeugdcontract, deze spelers ook al jaar en dag als investering de best mogelijke opleiding met allerlei fantastische voorzieningen 'schenkt'.

17-01-2021 04:22

ajaxxcied4life +2

Slecht kletsbericht.

17-01-2021 04:38

Ferd +38496

De rest van het seizoen dan maar lekker op de bank zodra er weer gevoetbald mag worden, want waarom tijd en energie steken in zo'n jongen die snel vertrekt.

17-01-2021 01:10

paulurs +0

Eigenlijk heel fijn, Rijkhof heeft alvast een voorproefje gegeven hoe het zal gaan als hij 18 wordt. Talenten bij wie het alleen maar om geld draait, moet Ajax van wegblijven.

17-01-2021 00:13

Sjaakvaak +26587

Gigantisch talent, hoe kan het dat wij hem niet vastleggen? Waardeloos nieuws.

16-01-2021 23:27

DrD3k +40

Er moet haast wel iets misgaan, want zoveel grote talenten verliezen is niet gezond.
Het gaat zeer waarschijnlijk om geld en dan moet Ajax daar toch maar eens naar gaan kijken. Er zijn zoveel voorbeelden van vooral jonge jongens die twijfelen over een (nieuw) contract dat het verschil gewoon té groot moet zijn.
Salaris besparen op spelers als Alvarez en Klaiber en dat aan de jeugd uitgeven zou een oplossing zijn.

17-01-2021 13:07

DeKenner +9312

Zonde zeg. Ik had dit nieuws compleet gemist en las het net pas bij toeval. Gaat zo’n jongetje nou die kant op omdat hij zich daar beter denkt te ontwikkelen, of zitten hier financiële redenen achter? En wie is nu de eerstvolgende talentvolle spits in de Ajax jeugd? Het voelt alsof we daarvoor terug naar de basisschool jeugd moeten.

16-01-2021 23:24

TaBoeMan +33

Noah gesser?

17-01-2021 13:09

Ajaxtao +5

Zaakwaarnemer toevallig een dikke italiaan uit Haarlem?

16-01-2021 22:35

Liam +12

Niet direct maar zal wel mee te maken hebben. Hij is daar in onderhandeling betreffende Brobbey en Haaland. 100% dat die rat ze getipt heeft, de haat tegen Ajax is gigantisch. Er is nog nooit eerder een jeugdspeler naar Dortmund gegaan en nu Raiola daar aan tafel zit wel gelijk.
En dan moet ik geloven dat dit toeval is ? Haha.

17-01-2021 09:01

Jan Doedel +4306

Nee een vieze dikzak uit Monaco hoorde ik ;-)

17-01-2021 11:54

FissaDeGekste +3379

Je kunt je sowieso afvragen of het aan Ajax ligt of aan de spelers zelf. Aanvallers zijn een stuk gewilder dan verdedigers. Spitsen zijn vaak ook van het eigenzinnige type. Brobbey is een verhaal apart. Heel jammer dat hij zelf blijkbaar weg wil. Zag in hem echt de nieuwe spits voor Ajax 1 op termijn. In het buitenland moet hij het zelf ook maar afwachten.

16-01-2021 22:13

noppenkoning +41319

Stank voor dank.

16-01-2021 21:17

ajaxwestland09 +29002

Die zien we terug in Eindhoven

16-01-2021 20:18

Babangida83 +23929

Beter voorkomen dan genezen. Ajax heeft mijns inziens hier de fout gemaakt helemaal niets van zich te laten horen. Of het moet zijn dat men er niet rauwig om is.

16-01-2021 21:13

Liam +12

Als je de leeftijd verlaagd naar 13 gaan ze bij 12 10 maanden weg, dit soort gasten. Je doet hier weinig tegen, talenten van Ajax zijn enorm gewild.
Al snap ik het niet echt dat je liever naar Dortmund gaat.

17-01-2021 09:07

delphiero +911

Hmm.. Het doet inderdaad nog altijd pijn om Malen bij PSV te zien, had gewoon onze nummer 9 moeten zijn. Ajax moet zich niet te groot voelen maar zich ook niet laten piepelen. Als je dat soort spelers gaat terughalen kan het voor talenten misschien wel verleidelijker zijn om op je 16e voor een zak geld te vertrekken, wetende dat je bij Ajax zijnde nog een stok achter de deur hebt.

On: Onwijs zonde, Rijkhoff is één van de grootste talenten in de jeugdopleiding. Hoop dat hij net zoals bij Axel-Dongen alsnog een contract gaat tekenen maar dat is ijdele hoop. Als er bij Ajax in de communicatie fouten zijn gemaakt moet er echt kritisch in de spiegel worden gekeken. Het binden van jeugdspelers is de levensader van de club en het binden van onder andere Misebouy, Kalokoh en Chourak moet één van de hoogste prioriteiten hebben binnen Ajax.

16-01-2021 21:42

D4nny +111

Je zou met Ajax alleen een stok achter de deur hebben als je goed genoeg bent. Mocht je niet goed genoeg zijn heb je ook geen stok achter de deur.

Met andere woorden, gewoon de talenten terughalen als je ze goed genoeg acht en de mogelijkheid zich voordoet. Niet goed genoeg = ook niet terug.

16-01-2021 21:48

delphiero +911

Bedoel meer dat talenten misschien eerder weggaan als ze weten dat ze later eventueel kunnen terugkomen bij Ajax, maar dat blijft natuurlijk speculeren.

16-01-2021 21:52

D4nny +111

Ja is zeker speculeren en snap je redenatie ook wel. Maar als je kijkt hoeveel talenten Ajax ook daatwerkelijk terug heeft moeten halen (op basis van dat ze nu wat zouden toevoegen bij Ajax 1) kan ik alleen Malen bedenken.

Dan valt het toch allemaal wel mee met al die "top" talenten die de toekomst te vroeg hebben verlaten. Blijken uiteindelijk dus geen toptalenten te zijn maar gewoon normale voetballertjes.

18-01-2021 12:33

Lucky69 +98

Precies dat delphiero. Goed verwoord

16-01-2021 21:57

Soccerskins +1

Zouden talenten dan niet eerder vertrekken bij Ajax? Als Ajax elk talent dat mislukt in het buitenland weer met open armen ontvangt in Amsterdam is de keuze om te vertrekken weer wat makkelijk imo. Misluk je in Engeland of Duitsland kan je altijd weer terug naar Ajax.

16-01-2021 22:00

Ajaxtao +5

Nu weten ze dat ze wel weer bij pisvee terecht kunnen.

16-01-2021 22:32

Spectre +2303

Die ontvangen ze met open armen. Goede opleiding gehad bij de grote broer. Kijk maar naar gisteren, p$v brengt Malen in en aan een paar minuten heeft hij genoeg.

17-01-2021 07:57

Bruno04 +15783

Die gasten hebben t te hoog in een bol. Beetje verontwaardigd doen als ze niet binnen 2 weken een vernieuwde aanbieding hebben op hun 15e.

Als je graag wil blijven ga je samen in overleg. Voor mij duid dit nergens op dat hij graag wil blijven. Hij wil een dik contract tekenen of het nu bij Ajax is of ergens anders

16-01-2021 20:06

Lucky69 +98

Toevallig weet ik dat het al 3 maanden speelt dus Bruno04 geen aannames doen die er niet zijn!

Het is gewoon belachelijk dat je niet in gesprek blijft met zo’n jongen en ja Dortmund is ook niet van gisteren en heeft contact gezocht en hem lopen pleasen. Ajax is echt een top club maar ze vergeten dat er maar één ding is waar het bij zulke jongens omgaat. AANDACHT en blijven communiceren.

Blijft natuurlijk klote dat ze gewoon weggaan.

16-01-2021 21:45

Schip +23463

Compleet mee eens. Die houding was standaard bij Vd Aat. DIe heeft zoveel spelers, vooral bij transferbesprekingen weggejaagd met dat graag of niet, wij zijn Ajax verhaal.

17-01-2021 10:09

Drukwerk1968 +7111

Volgens de meesten hier ligt dit ook aan ten Hag

16-01-2021 20:02

Babangida83 +23929

Wel indirect ja. Ten Hags manier van talenten (niet) in laten stromen is niet heel bevorderlijk voor het toekomstperspectief voor talenten. Een ander element is dat Overmars te veel middelmaat aantrekt onnodig, wat het uitzicht voor talenten bemoeilijkt. Allemaal heel logisch, hoor, geen rocket science. En zo zijn er nog wel een aantal elementen.

16-01-2021 21:16

afcsvd +0

Haha gast, Ten Hag laat juist talenten instromen - zo lang ze kunnen aanhaken bij het niveau. Kijk eens hoeveel 18/19-jarigen een kans hebben gekregen de laatste drie jaar.. Dit seizoen alleen alleen al basis voor Gravenberch, vorig seizoen Dest erin. Nu ook kansen voor Timber, Brobbey, Taylor en Rensch. Dus als je gewoon het juiste traject aflegt van o18 en dan het laat zien in JA kom je echt wel aan bod

16-01-2021 21:30

Knalpot +3617

Alvarez is fout gescout maar op zich was die aankoop wel nodig. Had er niet aan moeten denken dat als Veltman ook weg had gegaan dat seizoen dat je te horen krijgt we gaan het doen met een 18 en 19-jarige CV en Magallan.

17-01-2021 12:46

DonQ +6009

Waarom geef je Ten Hag daarin de schuld. Het pleit juist voor hem dat hij dure aankopen niet heeft voorgetrokken en talent gewoon de kans of voorkeur gaf wanneer deze beter waren.

16-01-2021 23:16

ajaxxcied4life +2

Brobbey wilde al niet bijtekenen voordat Hallèr is gehaald hè.

17-01-2021 04:43

Schip +23463

Hou toch op man. Je ziet toch aan het idioot halsstarrig lang vasthouden aan spelers als Labyad, Alvarez en Promes dat TH het tegenbeeld van een progressieve trainer is die jeugd graag een kans geeft.

Voor zulke speler had je tal van voetballende oplossingen als Taylor, Brobbey en Lang. Spelers die flair kunnen brengen met hun jeugd. Zo is dat altijd gegaan bij Ajax. Die drie die TH graag gebruikt: hoe lang hebben we niet tenengekromd en nagelbijtend gevloekt bij wedstrijden, waarin TH weer zoals bekend niets deed en ze niet wisselde? Terwijl deze jongen op de bank zaten of beschikbaar waren?

Maar het geheugen is kort en selectief zo blijkt weer. Geef de fans een dure aankoop en ze houden hun bek weer. Dan is alles voor een tijdje weer ok. Overmars heeft dat verdomd goed in de gaten. Zo neemt hij steeds de druk op TH weg. Klaassen kwam ook al op het moment dat men wel een beetje klaar was met TH's ultra en niet rationele koppigheid met deze drie spelers.

TH is qua jeugd een hele matige Ajax trainer. Waar hij mee mag werken qua jeugd zit echt op een veel, veel hoger niveau dan waar de 4/5 trainers van Ajax daarvoor mochten werken.

17-01-2021 10:07

bartdaniel +94

Het zou Ajax ongeloofwaardig maken als ze gelijk met een beter bod waren gekomen.
Dan maar niet, helaas pindakaas.

16-01-2021 18:53

Liam +12

Raiola heeft sinds transfer van Haaland naar Dortmund daar contact. Een jaar later gaan zowel Brobbey als Rijkhoff wellicht daarheen haha.
Toeval bestaat niet....

16-01-2021 18:49

Robeerke +1219

Oké doei

16-01-2021 18:48

Oxxer +164338 moderator

Ajax bestaat over 5 jaar nog ondanks dat 15 jarige spelers ervoor kiezen naar het buitenland te vertrekken. Ik slaap daar geen seconde minder . Als hij bij BVB beter af denkt te zijn is het voor mij succes jongen en toedeledokie.

16-01-2021 18:38

ovopiet +1472

Wie is zijn zaakwaarnemer? Ik neem aan niet zijn ouders.

16-01-2021 18:32

s1wpe +185

Zijn zaakwaarnemer is Sugan

16-01-2021 18:49

DonQ +6009

Ik zie gigantisch veel aannames in de reacties die schuld volledig bij Ajax leggen, of nog gekker bij Ten Hag. Dat is toch je reinste onzin, ik snap dat mensen teleurgesteld zijn, maar er zijn ook genoeg talentvolle jongens die wel bij ons blijven.
Je oren laten hangen naar geldwellustige gastjes en hun zaakwaarnemers lijkt mij een heel slecht plan. Ajax doet al meer dan genoeg. Gasten krijgen uitstekende begeleiding, spelen in hogere elftallen om hen te prikkelen en krijgen al vroeg kansen in het eerste.

16-01-2021 18:12

Schip +23463

Dat is net zo zeer een aanname. Namelijk dat Ajax alles volgens het boekje heeft gedaan en een goed aanbod heeft gedaan, goed heeft gecommuniceerd en echt geprobeerd heeft deze jongen te overtuigen.

Waar blijkt dit dan uit?

Voor mij geen reden om het om te draaien, maar feit is dat een jongen die al een paar jaar bij Ajax speelt en het goed doet, volgens mij niet zomaar naar een buitenlandse club vertrekt. Wanneer dat gebeurt is er of iets aan de hand met de relatie met Ajax, of het is puur een geldkwestie. Dat laatste is vrijwel standaard zo wanneer er PL clubs betreft.

Maar dit is Dortmund. Die betalen zulke salarissen volgens mij niet aan jeugdspelers, al zal het waarschijnlijk wel wat hoger zijn.

Ik zie een boel vraagtekens en enkel die beantwoorden met: er blijven er nog genoeg is een van de redenen dat de opleiding een tijd geleden aan renovatie toe was.

Ik denk juist dat het belangrijk is dat je precies achterhaalt waarom die jongen dit doet. Het leven in Dortmund is bepaald niet bruisender dan in Amsterdam, de club heeft aanzien maar niet meer dan Ajax, ze spelen CL maar niet vaker dan Ajax de laatste en waarschijnlijk komende jaren, ze betalen geen PL salarissen omdat hun TV gelden anders worden verdeeld. Dus. Wat is het dan?

Het is een opleidingsclub net als Ajax. Dat suggereert eerder dat ze betere plannen hebben en misschien minder hautain een contract voorleggen en dan simpelweg zeggen 'take it or leave it'. Die houding heeft Ajax meer talenten gekost en ik ging er vanuit dat dit wel voorbij was.

Mocht het puur geld zijn en was het aanbod van Ajax naïef laag of i.d., dan moet je toch je beleid bijstellen. Het salarisplafond in het eerste gaat ook niet omhoog omdat de boys nou zo fantastisch hebben gepresteerd de laatste anderhalf jaar.

Die gaat omhoog omdat de internationale realiteit de marktprijs bepaalt. Spelers vertrekken sneller en goedkoper als je dat niet doet. Zo werkt dat ook in de jeugd.

Mocht er wel een prima aanbod liggen, is deze jongen altijd goed begeleid en ligt het niet aan een gebrek aan communicatie of id? Dan neem je je verlies pas.

17-01-2021 10:01

rsvh88 +5478

Bizar dit nieuws. Denk voor beide partijen geen goed iets. Hier ben je kind van de club, zit hier sinds kleins af aan. Ajax heeft je groot gebracht. Daartegen vraag ik me af wat Ajax heeft gedaan deze jongen weg te drijven... Hoop dat het geen kwestie van geld is. En wat wil je op die leeftijd in Duitsland zoeken. Apart verhaal

16-01-2021 18:12

Suarez16_ +9209

Tja en dan zie ik mensen zeggen dat Brobbey en Rijkhoff geen perspectief zien door een transfer van Haller. Nu gaan ze wel beide naar Dortmund met Haland (grootste spitstalent ter wereld) en die Mokokou (grootste talent in de 16/17 jaar zo ongeveer), dus lijkt me weinig met Haller te maken hebben.

16-01-2021 18:12

Ajax4life16 +4

Ja slaat ook nergens op aangezien hij 15 is. Haller zal over een jaar of 2/3 wel nog een transfer maken, dus in dat opzicht is het juist perfect qua perspectief voor Rijkhoff

16-01-2021 18:20

Jaridebeste +2

Daar gaat het ook helemaal niet om. Het gaat alleen maar om geld. Niks meer en niks minder.

16-01-2021 19:27

DrD3k +40

Nou jaaa zeg, ik volg je al sinds je filmpje voor de Toekomst en ik had toch echt verwacht dat jij bij Ajax 1 zou willen komen, maar tekent nu al in Duitsland en van mij kan je daarom de tering krijgen verwend kolere jong. Opleidingsvergoeding.....gadver....zo een vieze smaak in mijn mond.

16-01-2021 18:12

JesusZoonVanGod +5845

Ik weet het, iedereen mag zijn eigen keuzes maken. En ik zou dit eigenlijk niet hardop mogen zeggen, maar gast, ik hoop dat je grandioos mislukt.

Ik vind het echt bizar dat ouders/verzorgers hier in mee gaan. Mijn gevoel zegt dan gewoon dat het een 100% geldkwestie is.

16-01-2021 18:08

Jeugd +24801

Jammer hoor Rijkhoff sprong er wel uit. We zullen het over een jaar of 3 weten.

16-01-2021 17:58

goajaxgo +14149

Alweer van dat waardeloze nieuws :(

16-01-2021 17:53

Sampaoli +39212

''Rijkhoff was in gesprek met de club over zijn eerste verbintenis, maar de aanbieding kon de oud-speler van FC Purmerend niet bekoren. Daarna hoorde hij heel lang niets meer en zag Borussia Dortmund zijn kans schoon. Ajax ontvangt slechts een opleidingsvergoeding.'' - Telegraaf

Daarnaast meldt Mike Verweij dat er in het onderhandelingsproces veel is misgegaan én dat Overmars en Ouaali het 'te druk' hebben. Dat kan, maar dat is niet acceptabel. Stel dan nog iemand aan.

Ja, de Telegraaf is een rioolkrant, maar dit is geen onzin. Ajax laat er gras over groeien en Overmars/Ouaali begaat hier een enorme fout. Dit is onze toekomst. Allemaal leuk en aardig, die hashtags 'ForTheFuture', ophemelen van eigen jeugd etcetera. Als je zo met jeugdspelers omgaat en er geen tijd voor hebt, dan gaat er iets mis in de organisatie.

16-01-2021 17:44

Madmaster +0

Juist, u gaat door voor de koelkast. Ajax op deze manier helaas niet.

16-01-2021 17:51

BRAMHOUTEN +3813

Lekker makkelijk weer deze conclusie gebaseerd op helemaal niks

16-01-2021 17:59

Sampaoli +39212

Bronnen van Verweij/Telegraaf is toch niet 'helemaal niks'? Jij denkt dat zij dit allemaal uit hun duim zuigen? Lijkt mij behoorlijk sterk. Het is niet fijn om te horen, maar er gaat ogenschijnlijk best wat mis binnen de organisatie Ajax omtrent jeugdopleiding.

16-01-2021 18:09

DonQ +6009

De telegraaf heeft al dermate veel verzinsels de wereld in geslingerd dat ik het moeilijk vindt om ook maar iets van hun berichtgeving te geloven.

16-01-2021 18:14

BRAMHOUTEN +3813

Verweij en driessen en werkelijk 0,0 bronnen meer bij Ajax, dus inderdaad maken ze ee m verhaal omheen nergens op gebaseerd.

16-01-2021 19:05

Toekomst1900 +2

Deze jongen komt uit Purmerend, Mike Verweij uit Ilpendam.. dorpje ernaast. Die zit frontrow als het kan!

16-01-2021 19:57

Madmaster +0

Lekker makkelijk weer deze conclusie gebasseerd op helemaal niks.

16-01-2021 18:13

Babangida83 +23929

Als iemand daar goed in is...

16-01-2021 21:24

Babangida83 +23929

Het is geen administratieve wachttijd. Jij zou het ook amateuristisch vinden als jouw baas twee maanden na verlopen van je tijdelijke contract bij je aan komt zetten met een vast contract. Of in dit geval de vervolgafspraak. Die is nog geeneens gepland.

16-01-2021 21:24

Vertonghen +15

Graag of niet, Ajax heeft een aanbieding gedaan.
Moeten we Ajax verwijten geen debiele vergoedingen te betalen aan een 16 jarig guppie?
Ik kan er niet rouwig om zijn, hooguit dat jonge spelers al zo snel voor het grote geld kiezen.
Kans op succes voor hem word er niet groter op.

16-01-2021 17:43

RuffRhythim +24837

Voorlopig zijn er maar weinig van dat soort jongens ook echt goed terecht gekomen dus tja...wat hebben we er aan gemist? Ook Malen niet. Die speelt ook "slechts" bij psv na een mislukt buitenlands avontuur

16-01-2021 17:42

PierreHeno +6530

Zo is het inderdaad wel ja Ruff

16-01-2021 22:28

SilverHaze +33

Doei Doei!. Ik kan er niet meer wakker van liggen. Mager ventje die er wat inschiet in Nederland. Gaat van een hele koude kermis thuiskomen. Mag de veters nog niet strikken van gasten als Moukoko. Laten we het maar accepteren. Voor elk verwend jochie trekken we wel een blik brazilianen open. Dan maar zo. Talenten blijven kansen krijgen. Het ligt niet meer aan Ajax of het geld wat we bieden. Prima zo. We willen alleen door met gasten die het zelf ook willen.

16-01-2021 17:33

Sampaoli +39212

Kortzichtige reactie. We kunnen geen blik Brazilianen open trekken zonder de centen die wij verdienen aan onze jeugdopleiding. Om vervolgens een enorm talent af te schrijven omdat hij niet net zo goed is als Moukoko, gaat ook nergens over.

16-01-2021 17:35

Babangida83 +23929

Mager ventje. Heel relevant. Talenten krijgen bij Ten Hag geen kansen, die moeten het verdienen. Dat zijn niet mijn woorden.

16-01-2021 21:27

Sampaoli +39212

Buitenom dat Ajax (op zeker) niet alles juist doet in deze onderhandelingen, is het ook deels onmacht. Ik walg enorm van de hebzucht van deze jongentjes van 15/16 die voor meer geld de club die ze groot heeft gebracht verlaten.

Rijkhoff was vroeger op pleintjes en bij amateurclub geen supertalent. Ajax heeft hem toch genomen omdat hij makkelijk scoorde en zo geschiedde. Ajax mag blij zijn met zulke talenten, maar zulke talenten mogen ook blij zijn met de begeleiding, het vertrouwen en de ontwikkeling die Ajax ze geeft. Doodziek word je ervan.

Fosu-Mensah (Leverkusen), Castillo (ADO), Malen (PSV), Redan (Hertha), Hoogewerff (Man U) en binnenkort Brobbey hadden nog bij ons moeten spelen.

16-01-2021 17:30

Sampaoli +39212

Rijkhoff is nu een supertalent, laat daar geen twijfel over bestaan. Wat ik bedoel is dat hij dat als jonger kind nog niet was en Ajax hem enorm heeft geholpen in zijn ontwikkeling. Vandaar dat het zo zuur is dat Rijkhoff besluit dat niet terug te betalen, maar zijn geluk ergens anders te zoeken.

16-01-2021 17:39

DrD3k +40

Ben ik het niet mee eens. Dribbelen en scherp en hard schieten kon hij al heel vroeg.

16-01-2021 18:14

Madmaster +0

Reuze benieuwd hoe en waardoor het zo ver heeft kunnen komen tot dit treurig vroegtijdig vertrek..iets met een hoed en een rand.

16-01-2021 17:14

Dennis129 +11883

Dat is toch niet ingewikkeld. GELD

16-01-2021 17:19

Madmaster +0

Dat snap ik ook nog wel maar er is doorgaans meer onder de oppervlakte.

16-01-2021 17:21

MarLuuk76 +3557

Over paar jaar dus PSV. Die kijken nergens naar.

16-01-2021 17:08

AjaxDaniel +14526

Hopelijk kijkt Ajax ook goed naar vertrokken jeugdspelers van Psv en schromen ze het niet om die op te pikken als zich een goede kans voordoet

16-01-2021 17:11

Dennis129 +11883

Geen 1 mens op de wereld denkt dat het voor een kind van die leeftijd beter is om naar Duitsland te gaan dan in je eigen vertrouwde omgevingen te blijven voetballen. Ook nog eens bij een club met 1 van de beste jeugdopleidingen van de wereld. Daarnaast krijgen deze jongens bij Ajax ook gewoon een goed contract. De hebzucht van sommige ouders is echt misselijkmakend. Maar wat kan een 100% zeker iets ongelukkiger kind je schelen als hij een paar euro’s meer voor de familie binnenharkt.

16-01-2021 17:06

AFCA-pride +17360

Niet verwacht dit van Julian. Erg zonde en waarschijnlijk slecht voor zijn ontwikkeling. Respect naar je club is ver zoek zo, lang leve de ouders (die beslissen). Lekker je kind uit zijn vertrouwde omgeving halen.

16-01-2021 17:06

Sampaoli +39212

Afschuwelijk nieuws. Echt afschuwelijk. Brobbey gaat, Salah-Eddine gaat naar alle waarschijnlijkheid en nu Rijkhoff.

Ajax maakt er een potje van. Middelmatige aankopen voor Ajax 1, niet proactief genoeg met contracten, alleen maar de verrotte gedachte dat 'je een contract moet verdienen' en ze zijn ongelooflijk zuinig met zowel het uitdelen als de salarissen zelf.

De jeugdopleiding de (echt waar) de enige manier waardoor Ajax eventueel hun ambities om aan te sluiten bij subtop Europa waar kan maken. Als je die op zijn beloop laat en alle pareltjes vertrekken, is er geen enkele hoop.

16-01-2021 17:03

AjaxDaniel +14526

Er vertrekken altijd talenten. Het is onmogelijk om alle jongens binnen te houden. Zelfs topclubs lukt dat niet, zie een Sancho bijvoorbeeld. De manier hoe de spelers vaak vertrekken (lees: oneerlijk geldvoordeel) is imo kwalijker.

16-01-2021 17:05

Sampaoli +39212

Sancho is niet op 15-jarige leeftijd vertrokken en hij heeft wel recht van spreken als hij spreekt over 'geen perspectief'. Dat verhaal gaat bij ons niet op. Althans, hoort niet op te gaan.

16-01-2021 17:07

AjaxDaniel +14526

Want 15 jaar is het heilige getal? Sancho ging op zijn 17e weg, alsnog hartstikke jong. Feit blijft dat dit zelfs de ‘grootste’ en rijkste clubs overkomt. De manier waarop het is gegaan is veel interessanter, en niet louter een constatering dat spelers weggaan.

16-01-2021 17:10

afcas +3789

Je komt met Sancho, maar dat is toch juist het slechtste voorbeeld waar je mee kunt komen? Dat is namelijk juist iemand die bewust koos voor een club waar hij meer perspectief zag. Dat probleem zou bij Ajax nooit mogen gelden voor de echte toptalenten...

16-01-2021 17:30

Sampaoli +39212

Wel anders, man. City had Sancho namelijk wel onder contract staan en kreeg zelfs een som (bijna 8 miljoen). Hier vertrekt een jongen transfervrij.

16-01-2021 17:33

Freddy +11443

Hoezo gaat Salah-Edinne? Daar zijn ze toch mee bezig om te verlengen?

16-01-2021 17:08

Sampaoli +39212

Van wat ik heb vernomen gaat ASE niet in op die aanbieding.

16-01-2021 17:33

cantharel +3524

Gewoon lekker laten gaan want als je als 15 jarige al de moed hebt om zo een grote mond te hebben dan deugt er waarschijnlijk iets aan je opvoeding. De hele familie wil in 1 klap financieel onafhankelijk worden . Bah

16-01-2021 17:02

AjaxDaniel +14526

Dortmund is wel goed in het wegkapen van talenten. Lekker de eeuwige tweede viool achter Bayern.

16-01-2021 17:02

DarkDefender +987

Ik ben eigenlijk ook wel erg benieuwd naar het verhaal van Marc in deze.

16-01-2021 16:58

PierreHeno +6530

Bosz is dus ook al lekker onder de duiven van Ajax aan het schieten. Maar goed...al die miljoenencontracten voor talenten due het feutelijk allemaal nig moeten laten zien schiet ook niet echt op. En of ze het op latere leeftijd allemaal gaan brengen moet je ook nog maar afwachten.

16-01-2021 16:54

PierreHeno +6530

Foutje....ha ha...ik had even Leverkusen in gedachten...gelukkig wknd.

16-01-2021 16:55

Raoul14 +3092

Ik vergis mij op de een of andere manier ook weleens tussen die 2 :-)

16-01-2021 16:58

036AFCA97 +146682

Heb ik een ban? Test

16-01-2021 16:52

F Janssen +2193

De geldwolven zijn weer actief....vullen hun zakken wederom...handel is handel....

16-01-2021 16:52

Keizer020 +1583

De trots om Ajax te mogen representeren weegt blijkbaar niet meer mee. Zonde, maar snel wegwezen dan.

16-01-2021 16:50

trooop +3885

Voorstelbaar. Bij dortmund is de opleiding niets minder dan bij ons, lopen grotere talenten rond en staan talenten op jongere leeftijd in het eerste, in de basis zelfs, met meerdere tegelijk. Laatst nog drie 17-jarigen, in de bundesliga. 0% kans dat ten hag zoiets durft.

De trend is ook nog eens precies omgekeerd: waar bij Ajax steeds meer ervaring en breedte-spelers worden aangekocht en de drempel voor talenten steeds hoger wordt, is het bij dortmund dezer dagen eerder andersom: de jeugd is het hoofdbestanddeel van de filosofie, in plaats van vooral een obstakel in het rendementsdenken van de trainer.

16-01-2021 16:42

Soccerskins +1

De talenten die Dortmund heeft (Reyna, Bellingham, Moukoko) zouden bij Ajax ook 100% zeker in de basis staan.

16-01-2021 16:50

bollejan1 +2606

Inderdaad dat zijn gewoon de grootste talenten ter wereld, waarvan er voor 1 meer dan 20 miljoen betaald is. Daarnaast heeft Dortmund meer oude/breedte spelers in de selectie dan Ajax.

16-01-2021 16:56

Lazell +16989

Gekochte talenten, heeft niks met de opleiding te maken. Maarja, als hij ergens in het buitenland een kans krijgt is het daar wel idd.

16-01-2021 16:55

PierreHeno +6530

Moet je dan maar meteen miljoenen salaris gaan uitgeven aan zo'n pikkie omdat hij anders dreigt te zullen vertrekken?

16-01-2021 17:08

Knalpot +3617

Voor Dortmund is het ook nogal makkelijker in principe doen ze toch niet mee voor de prijzen, en voor de CL plaatsen ze zich toch wel mits ze bij de beste 4 komen. Wij moeten kampioen worden (mogen evt. 2e worden maar dat is in verre nog geen garantie dat we elk seizoen even die 45M meepikken. Overigens vinden veel BVB supporters dat hun club veel te ver doorslaat in vooral veel jonge aanvallers kansen geven, zij zien liever daar ook meer ervaring ze zijn het wel zat daar dat ze altijd 2e viool spelen.

16-01-2021 17:02

PierreHeno +6530

Met die filosofie worden ze dan anders ook een kampioen ...dus meer dan een doorganghuis zijn ze dus ook niet. En echt meedoen in CL is er ook al een tijdje niet meer bij. Tel uit je winst.

16-01-2021 17:04

AjaxDaniel +14526

Zo gelukkig zijn de Dortmund fans niet hoor, beetje hetzelfde als bij ons paar jaar geleden met het doorgeslagen beleid. Het doorbreken van talent is leuk maar op deze manier blijft Dortmund de eeuwige nummer 2 en moet er heel veel meezitten willen ze kampioen worden

16-01-2021 17:07

Schwalbino +11

Ik had al langer het vermoeden dat geld een belangrijke rol in het voetbal speelde. Het verbaast me dan ook niet. En Duitsland is, hoe je het wendt of keert, toch het fijnere land geworden. In Nederland staan vanavond 500 strooiwagens en 350 sneeuwschuivers klaar om 10 sneeuwvlokken op te vangen. Bij ons is alles een beetje extreem.

16-01-2021 16:39

ambtenaar +23

Waar slaat dat van die strooiwagens nou in godsnaam op......strooiregime in Duitsland is vergelijkbaar met dat van Nederland.

16-01-2021 21:19
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.