JA PAKT LANDSTITEL EN SCHRIJFT HISTORIE

door SJvanveen 772

JA PAKT LANDSTITEL EN SCHRIJFT HISTORIE

door SJvanveen 772

Laatst geüpdatet

Jong Ajax heeft zaterdagavond historie geschreven door als eerste belofteploeg ooit de Jupiler League-titel te pakken. Een afgeladen vol Sportpark de Toekomst zag een spannende avond in dolle vreugde eindigen. Kaj Sierhuis en Mateo Cassierra schoten de Ajax-beloften tegen MVV naar de schaal: 2-1.

Op voorhand wist Jong Ajax wat men te doen stond: winnen. Drie punten zou de eerste titel van een belofteploeg in de Jupiler League betekenen en dus waren veel Ajax-supporters uitgerukt om de Amsterdamse jongelingen te aanschouwen op Sportpark De Toekomst.

In een uitverkocht huis was de eerste helft ietwat mat aan Jong Ajax-zijde. MVV creëerde niets aan de overkant, maar de equipe van Michael Reiziger was zelf ook niet erg gevaarlijk. Wél werd twee keer de paal geraakt. Mateo Cassierra brak door, maar raakte de buitenkant van het houtwerk. Vlak voor rust was Danilho Doekhi de pechvogel door nét niet te scoren.

Na rust probeerde Jong Ajax aan te zetten en Teun Bijleveld was dicht bij de voorsprong, maar de bal ging naast. Bij een dood spelmoment kwamen de Maastrichtenaren ineens op voorsprong. Cassierra hield zijn tegenstander vast, de scheidsrechter wees naar de stip en de strafschop werd prima verzilverd door Nwakali.

Reiziger bracht meteen Sierhuis in de ploeg en die wissel bracht het elan dat Jong Ajax nodig had. Koud in het veld was de goaltjesdief het eindstation na een pass van Cassierra. Niet veel later maakte de Colombiaan helemaal zijn fout bij de Limburgse penalty goed. Na een klutssituatie in de zestienmeter rondde de aanvaller koeltjes af: 2-1.

De Toekomst schudde op zijn grondvesten en talloze spelers van Ajax 1 waren samen met de fanatieke aanhang aandachtig toeschouwer zaterdagavond. De wedstrijd werd rustig uitgespeeld, al was de spanning te snijden gezien de nipte voorsprong. Gescoord werd er echter niet meer waardoor Jong Ajax historie schreef; voor het eerst in de geschiedenis van het Nederlands betaald voetbal pakte een belofteploeg een titel in de Jupiler League. Fortuna Sittard won van Jong PSV en promoveert naar de Eredivisie aangezien Jong Ajax niet kan promoveren.

Opstelling Jong Ajax: Kotarski; Orejuela, Doekhi, Bergsma, Sanniez; D. de Wit (64' Sierhuis), Matusiwa (60' Pasquali), Bijleveld; Nunnely, Cassierra, Johnsen.
Wissels Jong Ajax:
Leeuwenburgh, Sidoel, Kühn, Flemming, Sierhuis, Boultam, Dekker, Pasquali, Schouten, Bakboord.

Opstelling MVV: Verrips; Janssens, Mmaee, Martina, Schroijen;, Nys, Ciranni, Martina; Okita, Golpek, Nwakali.
Wissels MVV:
Yildirim, Loshaj, Koolhof, Smylek, Thuys, Deusings, Moustafa, Houben.

Doelpunten:
0-1 Nwakali pen. (62')
1-1 Kaj Sierhuis (66')
2-1 Mateo Cassierra (69')

Bijzonderheden:
- Jong Ajax heeft op dit moment 76 punten uit 37 wedstrijden en heeft daarmee voldoende aan een overwinning op MVV zaterdagavond. Wanneer het niet wint, is het afhankelijk van het resultaat van zowel Fortuna Sittard en NEC. De Limburgers, nu op 75 punten, spelen thuis tegen Jong PSV, terwijl NEC, dat op 73 punten, op bezoek gaat bij FC Dordrecht.
- Het duel tussen Jong Ajax en MVV is reeds uitverkocht.
- Het nieuwe uitshirt van Ajax is vanaf nu officieel verkrijgbaar in de fanshop van Ajax! Ook is de nieuwe trainingslijn gelanceerd.

Volg de wedstrijd via Twitter:

Lees meer over:
Plaats reactie

Kikke +54

Ik zeg Reiziger, coach van Ajax 1.. zei dat overigens al in de winterstop, Reiziger straalt rust, professionaliteit uit. Met Winston Bogarde, komt er met die twee echt wat binnen. Ze hebben samen heel veel ervaring en zo te zien kunnen ze dat over brengen... Ten Hag, hoop ik, dat hij heel snel weg gaat. Niks tegen hem, maar ook niks voor hem..

29-04-2018 11:41

martin1234 +2

Ik zeg, coach van Jong Ajax naar Ajax 1, dat hebben we een jaar geleden ook al een keer geprobeerd.

29-04-2018 13:51

EKS +5

Ik gun het Terry Lartey ook enorm, na al die jaren trouwe dienst in Jong. En vaak ernaast.

Dit zal later misschien wel het hoogtepunt van zijn carrière blijken te zijn.

29-04-2018 10:50

abi +7

Al die negatieve reacties zijn zo triest, dat Ajax 1 het niet heeft laten zien is niet de schuld van Jong Ajax. Ze mogen best blij zijn en het vieren en als ik die reacties van de spelers zie, dan denk ik echt van hadden die jongens van Ajax 1 maar deze instelling, dan waren wij gegarandeerd kampioen

29-04-2018 09:17

PetrusKeizer +10739

Gewoon heel goed gedaan, en onder de omstandigheden is het wel lekker als er ns n feestje gebouwd kan worden. Maar we moeten ons natuurlijk geen rad voor ogen draaien. Er is n heleboel werk aan de winkel. En onder de huidige clubleiding, en met HAG als trainer, komt het niet voor elkaar. Maar goed, er komen natuurlijk betere tijden. Hopelijk duurt de malaise rond het eerste niet al te lang.

29-04-2018 08:50

GinoAFCA +15047

als fc Twente vandaag degradeert ken mijn weekend niet meer stuk!

29-04-2018 08:22

AjaxPassion +3900

Toch triestig, al die aandacht en blijdschap voor een kampioenschapje van JA...

29-04-2018 02:56

GvanderK +2764 moderator

Oke Ajax 1 is prioriteit nummer één maar als Ajacied ben je niet alleen fan van het 1e elftal toch.... Ookal won Ajax d1 de titel op televisie, dan was ik ook blij.

29-04-2018 09:12

AjaxPassion +3900

Tuurlijk ben ik ook blij voor ze. Maar dit kampioenschap wordt compleet verkeerd geïnterpreteerd door de meeste fans en AS. Totaal niet des Ajax.

Met dit kampioenschap gaat noch Ajax 1, noch de jeugd, noch het NL voetbal, noch de JL iets mee opschieten. Dit kampioenschap staat totaal haaks op waar Ajax en NL voor stonden en voor zouden moeten staan.

29-04-2018 20:20

AjaxPassion +3900

Valt mee Bky. Wil je nu dat ik op jouw persoontje in ga hakken?

29-04-2018 20:15

AFCAlways +0

Straks moeten we de O13 nog huldigen als ze kampioen worden...

29-04-2018 09:54

Ajax95Duivendrecht +24251

Mogen deze jongens niet blij zijn dan?

29-04-2018 11:54

AjaxPassion +3900

Tuurlijk wel, maar zie mijn reactie hieronder.

29-04-2018 20:23

martin1234 +2

We hebben zo wild feest gevierd dat de stroom zelfs was uitgevallen hier in Amsterdam Zuidoost! :)

Kampioenen! Kampioenen! Olé, olé.

29-04-2018 13:54

NR9 +0

Kai verdient kans in Ajax 1 , topper

29-04-2018 01:40

Ajax95Duivendrecht +24251

Best wel aandoenlijk, al dat calimero-gejank van PSV'ers en Feyenoorders dat je nu op Voetbalprimeur/VI ziet verschijnen. "Competitievervalsing" dit, "niet eerlijk" dat, "nepprijs" zus, "alsnog helemaal niets in A'dam op het hoogste niveau" zo...

Dit soort reacties doen me toch weer beseffen dat wij op AS hier allemaal van de mooiste en grootste club van Nederland houden. Wij hebben geen anderen nodig om onze eigen prestaties (successen of falen) aan te spiegelen. Dat maakt Ajax zo uniek.

En nee, natuurlijk is ons dramatische seizoen hier niet mee gered. Maar wil dat zeggen dat de jongens van Jong Ajax nu geen feestje mogen vieren? Natuurlijk wel, hier hebben ze een heel seizoen keihard voor naartoe moeten werken en alles moeten geven. Ze hebben gewoon een prijs gewonnen, zo simpel is het, en daar mogen ze trots op zijn.

Oh ja, en om al die stumpers op VP/VI er nog even aan te herinneren: Vijf jaar geleden gingen ze in Rotterdam voor nog minder dan een eerste plek al de straat op om uitbundig feest vieren. Terwijl Feyenoord destijds echt helemaal geen enkele prijs had. Dat noem ik pas sneu.

29-04-2018 01:22

WillyBrokamp +11117

Zo is het !

29-04-2018 07:36

ajaxcied4life +26108

ik heb al deze voetbalnieuwsapps van mijn telefoon verwijderd. Ik merk dat dit soort jaloers en rancuneus gezever te veel zijn weerslag heeft op mijn humeur omdat het krankzinnig is wat zij bedenken. Dit jonge team heeft een wereldprestatie geleverd door gelouterde eerstedivisionisten af te troeven. Jong PSV met zijn geweldige talenten werd 8e ofzo? Daar zit de pijn. De wetenschap dat als Ajax nog iets beter inkoopt (en dat geld is er), geen pech heeft met ernstige gebeurtenissen in de selectie, iets beter wordt gemanaged zij de absolute macht zullen grijpen. Dat Ajax wel eigenjeugdspelers (De Ligt) voor enorm hoge bedragen kwijt kan aan Europese (top)clubs waarmee te meer wordt aangetoond hoe goet de jeugdopleiding van onze club nog steeds is, dat hetgeen waar Toon Gerbrands voor vreest, in de nabije toekomsr werkelijkheid zal worden, namelijk alleen heerschappij en dat knaagt. Vergeet niet dat dit kampioenschap ook het verhaal vertelt van een haast onuitputtelijke bron aan kwaliteitsspelers die eventueel ook het eerste kunnen halen. Laat je niet gek maken en verwijder deze apps of wees zo gedisciplineerd om niet de reacties te lezen.

29-04-2018 08:35

AFCAlways +0

De grootste club van Nederland viert een JL? De mooiste club van Nederland speelt tegen de kleinere clubs in een half gevuld stadion en slaat de beste speler van de selectie na een verloren wedstrijd?

29-04-2018 09:56

Ajaxfan16 +27559

Die Menno pot is ook een zuurpruim geworden zeg, hij vind het raar dat het publiek de titel met de spelers viert.

29-04-2018 00:35

chino +1172

Wat was die Johnsen weer dramatisch. Vrees echt dat we daar een paar miljoen op moeten afschrijven.
Positieve verrassing was opnieuw Bijleveld. Vorig jaar kampioen met Jong AZ, dit jaar met Jong Ajax. Weet niet of hij zich door kan ontwikkelen dat Ajax 1 maar zit een goede kop op en gaat zeker een prima eredivisie speler worden.

29-04-2018 00:18

WillyBrokamp +11117

idd Bijleveld is een geweldige voetballer, jammer dat er zo slecht geanticipeerd werd op zijn acties. Hopelijk haalt hij de A selectie.

29-04-2018 07:39

DavidFerr +3

Johnsen was voor gisteren de laatste tijd juist goed aan het spelen.

29-04-2018 08:40

Pieter433 +0

Van Zero naar Hero in 10 minuten. Best vermakelijk, wedstrijd volgen via reacties op AS. :-)
21:08 "Mag Cassierra na wedstrijd op het vliegtuig"
21:08 "De topaankoop van Overmars, Cassierra pfff....."
21:08 "Ongelooflijke *** die Cassierra."
21:09 "Die *** van caissière had er al uit gemoeten"
21:12 "Uitstekende actie cassierra maakt zijn fout goed"
21:13 "Cassiera maakt zijn fout goed met die assist"
21:15: "JAAAAAAAAAAAAA CASSIERA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"
21:15: "Lekker Matteo. Zeer goed hersteld. Getuigd van karakter"
21:15: "Wil Mateo wel eens zien in 1"
21:18: "I say mateo andyou say boem boem."

29-04-2018 00:04

insectenverdelg +23600

Leuk, en ik zie 1 van komijn reactie terug, maar ik ben niet negatief geweest over m. Dat hij een mindere

29-04-2018 07:38

Ajax95Duivendrecht +24251

Dat interview van Kaj, in één woord: goud!

Daar kan Kluivert een voorbeeld aan nemen

28-04-2018 23:41

WillyBrokamp +11117

Keurige jongen, bescheiden en prima teksten. Hij heeft waarschijnlijk nog geen media training gehad...

29-04-2018 07:42

marrene +168

Niks aan toe te voegen.

29-04-2018 08:53

Afcas20 +1

Morgen gehuldigd in de rust?

28-04-2018 23:38

Erik1966 +0

Aantal prijzen sinds Koningsdag 2018:
Ajax: 1
Alle andere clubs: 0
#jajmvv

28-04-2018 23:29

altijdwelwat +7

zo is het ....

28-04-2018 23:35

Ajaxbrl +14002

Prachtig! Kan 1 nog wat van leren!

28-04-2018 22:55

Loek14 +8

Dit zegt wel iets over de talenten die er aan komen !!! WZAWZDB

28-04-2018 22:51

Ajax#1900 +1

Dat valt dus vies tegen helaas. Ze vormen een goed team met elkaar, maar er it individueel heel weinig tussen. Met een beetje pech halen1 of 2 het eerste, maar ik wil de positieve sfeer hier niet direct verpesten natuurlijk ;)

28-04-2018 22:58

Milanajax +4

Ben het met je eens. Maar vergeet niet dat de beste al snel door zijn geschoven (Eiting en Mazroui) en daarnaast Noa Lang geblesseerd is in wie ik ook zeker potentie zie. Daarnaast kunnen in mijn ogen Cassierra , Sierhuis, Matusiwa en Orejuela Ajax 1 ook nog zeker halen. Verder benieuwd hoe Johnsen en Bijleveld zich zullen ontwikkelen. Als uit dit Jong Ajax uiteindelijk 3 a 4 basisspeler kunnen worden in Ajax 1, is het in mijn ogen prima opleiden.

28-04-2018 23:57

Ajax#1900 +1

Ja dat is zeker waar hoor. Maar het zijn vooral twijfelgevallen helaas. Bakker zou ook nog wat kunnen worden. En Kuhn natuurlijk, maar die heeft dit seizoen nog niet echt een bijdrage geleverd.

29-04-2018 00:08

Abu +0

Pasquali.

29-04-2018 00:33

Ajax#1900 +1

Klopt, die was ik vergeten. Zo lopen er toch best wat aardig spelers rond van '99 wanneer je De Ligt en Kluivert meetelt.

29-04-2018 01:56

EKS +5

Wat mij betreft hoeven we niet langer vies te zijn van talenten die zich vanwege hun belang voor het collectief onderscheiden.

29-04-2018 00:15

Ajax#1900 +1

We hadden een type Klaassen wel kunnen gebruiken dit seizoen idd, maar meer dan 1 loper gaat mij te ver in Ajax 1.

29-04-2018 01:55

NouriVandeBeek +7

Heeft de media al Art Langeler al gestrikt voor zijn mening?

28-04-2018 22:37

Bobbaasje +3

NEC supporters zijn boos bij de hoofd ingang.

*pakt popcorn*

28-04-2018 22:35

Ajax95Duivendrecht +24251

Ze gaan momenteel door een 'diep emotioneel dal', aldus hun voorzitter

29-04-2018 00:38

Ajaxvooraltijd +2

Wat een avond. Jong Ajax wint en word kampioen en schrijft geschiedenis, Sittard promoveert en wint van Jong PSV (extra lekker zij schrijven nooit meer geschiedenis) en NEC promoveert niet (extra extra lekker voor zowel kwallerig trainertje, Calimero bestuur en natuurlijk die snor van VI). HEERLIJK!

28-04-2018 22:35

Babayaka +7

Wat lult die kraag nou, als de eerste divisie clubs beker wedstrijd spelen of promoveren spelen ze ook tegen dienjongena met die hogere salarissen.

Die clubs moeten niet janken, blijkbaar zijn jongens van nog geen 20 al te goed voor ze.

28-04-2018 22:33

MrPink +82090

Sierhuis wat een goed interview.

28-04-2018 22:30

IDJosh +1014

Hansie moest zeker een toneelstukje opvoeren namens FOX? Heel het seizoen hoor je hem er niet over en nu komt hij ineens met deze onzin

28-04-2018 22:28

Jeugdtrainer +1

Helene in bad graag!

28-04-2018 22:28

AjaxCitizen +2168

Hoezo? Stinkt ze dan?

28-04-2018 22:41

AFCAsphere +9

Had jij niet een vriendin? :p

28-04-2018 23:07

Jeugdtrainer +1

Haha! Ja maar al stond ze ernaast te huilen, ik zou Helene doen.

28-04-2018 23:29

Ajax#1900 +1

Je hebt die quote van VI haha

28-04-2018 23:54

AFCAsphere +9

Ik dacht nog zo, ''Koen is vast een jongen met goede manieren''. Oh oh oh, wat zat ik fout... haha :p

29-04-2018 00:27

Red Devil +3604

Helemaal toppie dit kampioenschap
En als de familie Nouri dit aan Appie vertelt hoop ik dat hij een big smile op zijn gezicht krijgt.

28-04-2018 22:28

amthree +408

FOX ANTI AJAX!! hans tyf lekker op! Ajax word kampioen en gelijk alles maar afkraken!

28-04-2018 22:27

NotForSale +2254

Hebben ze ook de schaal gekregen of is dat later?

28-04-2018 22:24

Morrissey +2

Deze is voor jou APPIE,

28-04-2018 22:23

Gooseman +11899

Zelfs Acolatsie en de parkeerwachter hebben gescoord! Wat een avond.

28-04-2018 22:23

MrPink +82090

Wel leuk die beelden zo op volgorde van goals.

28-04-2018 22:20

MrPink +82090

Nacompetitie gaat ook nergens over als je het een beetje krom bekijkt. Je kan als 10e nog lekker gek doen.

28-04-2018 22:12

AjaxCitizen +2168

Ook wel goed voor die jongens. Jupiler League niveau of niet, beetje kampioensdruk ervaren en leren er mee om te gaan is altijd mooi meegenomen.

28-04-2018 22:10

lf87 +4

Proost jongens, mooie avond!

28-04-2018 22:10

Bjorn +12802

Gewoon een klote jaar in in alle opzichten, met twee hoogtepuntjes Johan Cruijff Arena en deze jongens die de club nog een kleine prijs geven. Kudos naar die gasten.

28-04-2018 22:09

MrPink +82090

Hahaha die NEC beelden. Die supporter scheld ze verrot.

28-04-2018 22:07

Timoajax14 +0

Die staat er morgen nog denk ik

28-04-2018 22:15

GvanderK +2764 moderator

Cassierra scoort ook naast het veld zo te zien!

28-04-2018 22:03

AjaxCitizen +2168

Qua vrouwelijk schoon zit je wel goed in Colombia denk ik.

28-04-2018 22:09

GvanderK +2764 moderator

Zeker weten mooie dames hebben die Latino's

28-04-2018 22:21

WantAmsterdam +116306

Kotarski, Toptalent, wat een verschil met Alblas zeg...

28-04-2018 22:03

MrPink +82090

Geef Fortuna gewoon een halve schaal haha

28-04-2018 22:03

MankeNelis +7

Wat is dat nou voor ballonnetje op een voetje hahahaa

28-04-2018 22:08

MrPink +82090

Ja haha. Geef hun ook wat. En NEC een zak stront.

28-04-2018 22:13

MrPink +82090

Zijn er al beelden van NEC huilers?

28-04-2018 22:02

RayJordaan +6900

Nope want die zijn gauw de bosjes ingedoken

28-04-2018 22:05

HsvHoek +2849

Eerlijk is eerlijk, knappe overwinning en zeer mooi kampioenschap. Het kan dus toch, kampioen worden, gefeliciteerd JA!
En als bonus op het eind Helene Hendriks , kan niet beter eindigen jongens....

28-04-2018 22:02

IDJosh +1014

Nu maar eens de blijdschap van Fortuna kijken en als toetje de zoete traantjes van NEC

28-04-2018 22:02

MoIukker +847

Helemaal niets in Rotterdam

28-04-2018 22:02

AFCAlways +0

Ja schiet mij maar lek. Dit is dus de lat

28-04-2018 22:06

lf87 +4

Hoop zo dat Sierhuis morgen zijn debuut mag maken, laat hem anders gewoon lekker feesten

28-04-2018 22:01

WantAmsterdam +116306

Haha dat zou prachtig zijn! Wat een vent

28-04-2018 22:04

MankeNelis +7

Ook huldiging in Sittard, goed voor ze.

28-04-2018 22:00

Dwergje48 +4

“We worden al jaren kampioen.” Mooie gast Sierhuis.

28-04-2018 22:00

insectenverdelg +23600

Ik zeg direct doorschuiven naar t 1e. :)

28-04-2018 22:03

AFCAjax +17839

Zullen we dit seizoen dan maar beschouwen als het seizoen dat we de prijzenkast completeerde?

28-04-2018 21:59

Redrum +96357

Absoluut

28-04-2018 22:01

martin1234 +2

Precies! Nu is er volgens mij geen cup die we niet gewonnen hebben.

28-04-2018 22:05

ajax4ever01 +13

Gaat er voor Jong Ajax nog een groot feest gegeven worden op het Leidse of Museumplein?

28-04-2018 21:59

NouridolbergNeres34 +1926

Denk morgen in de rust een ereronde voor de boys.

28-04-2018 22:01

AFCAlways +0

Moge Overmars ons hier voor behoeden! Schiet mij maar lek als dit al een huldiging waard is tegenwoordig.

28-04-2018 22:04

Noxin +15672

Sierhuis, fucking held.

28-04-2018 21:59

MrPink +82090

Weer het veld op whaha

28-04-2018 21:59

Bjorn +12802

Reiziger, klasse kerel. Toekomstmuziek.

28-04-2018 21:59

AFCA. +3299

Wij zijn niet bang want Boga is erbij, Boga is erbij Boga is erbij!!!!

28-04-2018 21:59
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.