NB: 'Je hebt weinig aan Schöne bij versnellen spel'

door NielsOpdam 11

NB: 'Je hebt weinig aan Schöne bij versnellen spel'

door NielsOpdam 11

Laatst geüpdatet

Na iedere wedstrijd die Ajax speelt, valt er weer genoeg na te bespreken. Mooie doelpunten, vervelende momenten, vreugde en verdriet. Ajax Showtime kijkt iedere week met één van de redacteuren terug op de wedstrijd in de Nabeschouwing. Vandaag: De wedstrijd die voor Europese overwintering zorgt. Ditmaal met redacteur Arthur Vuijk. Lees hier zijn blik op de wedstrijd en praat mee!

Wat vond jij het meest opvallend aan de wedstrijd?

'Dat Ajax weer matig opent in een Champions League-duel. Ze hebben eigenlijk niks te vertellen, maar gelukkig komen ze door één specifiek moment weer in de wedstrijd. Dat is de goal van Dusan Tadic dan, maar dat had natuurlijk ook al zo kunnen zijn bij de misser van Frenkie de Jong vlak voor de rust. Tegen Bayern München en AEK Athene was het eigenlijk hetzelfde. Ik kan niet echt verklaren hoe dat komt.'

Je vertelt dat Ajax slecht opent, maar was Ajax niet gewoon slecht tot vijf minuten voor de gelijkmaker?

'Ik had van tevoren echt een storm verwacht van Benfica, maar die bleef eigenlijk wel uit. Ik vond dat Ajax zich er in de openingsfase nog wel aardig onderuit wist te voetballen. Toen had ik ook nog even hoop dat de kansen wel gingen komen. Dan is het heel erg balen dat je door die individuele fout van Onana zo knullig op achterstand komt. Voordat hij in de fout ging gebeurde er, van beide kanten, eigenlijk niks. Een paar speldenprikjes, maar geen grote kansen.'

Je had het over de misser van De Jong. Vond je dat niet meer slecht handelen van Donny van de Beek dan een fout van De Jong?

'Ik kan niet echt vanuit het oogpunt van Van de Beek kijken, maar het was natuurlijk ook heel druk in het zestienmetergebied. Ik denk dat hij gewoon veel te gefocust was op de goal, waardoor hij De Jong over het hoofd zag en de bal veel te strak voor schoot. Ik denk dat het bedoeld was als een schot. Als hij hem iets zachter had voorgetrokken, dan had De Jong hem zo binnen kunnen glijden. Daarom was De Jong natuurlijk ook zo boos.'

Van de Beek had dus opnieuw een grote kans. Dat is nu al een aantal wedstrijden zo en elke keer verprutst hij het. Zie jij dat ook zo en vind je niet dat hij juist in het elftal staat voor die diepgang en goals?

'Ik begreep wel dat hij vandaag in het elftal stond. Ik had wel verwacht dat hij er wat meer overheen zou gaan met zijn diepgang. Ik vond hem vandaag tegenvallen. Hoewel ik wel begrijp waarom hij de laatste weken speelt in plaats van Neres, met zijn diepgang en degelijkheid. Vandaag was hij zeer matig, maar de laatste weken vond ik hem wel goed. Ik ben het wel met je eens dat hij die goal een keer moet gaan maken.'

Wie was jouw Man of the Match en vond je er ook in negatief opzicht iemand uitsteken?

'Ik kies dan voor Matthijs de Ligt. Toen het even wat minder was, was hij toch degene die met volle overtuiging de duels aanging. In de mindere fase was hij de enige die overeind bleef. Kijkend naar het negatieve vond ik iedereen eigenlijk wel tegenvallen, maar als ik dan één iemand moet noemen dan is dat Tadic. Vooral in de eerste helft heeft hij geen bal goed geraakt, maar het zegt ook wat over zijn kwaliteiten dat hij er toch weer staat om die goal binnen te schieten.'

Wat vond je ervan dat David Neres weer op de flank stond en hoe vond je hem deze wedstrijd spelen?

'Ik vond Neres aanvankelijk ook niet goed spelen. Hij startte matig op de flank, maar toen hij op een gegeven op tien kwam te staan, was het echt een stuk beter. Ik vond hem aan de buitenkant dus erg tegenvallen. Naar mijn mening kapt Neres teveel als hij de bal heeft en maakt hij niet genoeg gebruik van zijn snelheid en zijn diepgang. De laatste weken valt hij mij sowieso wat tegen.'

Wat mij opviel is dat De Jong overdreven ver terugzakte. Hij stond tussen de verdedigers en soms zelfs achter de verdedigers. Wat vind jij hiervan?

'Hij is een speler die de bal moet ophalen om dan zijn actie te maken. Alleen lukte dat deze wedstrijd niet. Zoals ik net al zei, had dat met Benfica te maken, dat gewoon goed stond. Je ziet wel vaker dat hij die bal achterin wil ophalen, ik denk ook dat gewoon is hoe zelf wil spelen. Maar zo ver als hij nu terugliep was inderdaad wel opvallend.'

Lasse Schöne speelt goede wedstrijden in de Eredivisie, maar in de Champions League zakt zijn niveau altijd wat terug. Omdat hij het tempo niet aan lijkt te kunnen. Vind jij dat ook?

'Ja, die mening deel ik wel. Met zijn vrije trappen is hij natuurlijk wel heel nuttig, maar ik vind ook dat hij tijdens de Champions League-wedstrijden lijkt te verzwakken. Ik had het ook niet raar gevonden als Ten Hag voor Daley Blind op het middenveld had gekozen en Wöber achterin tegenover Jonas had gezet. Als je het spel echt wilt versnellen, dan heb je niet zoveel aan Schöne op die positie.'

Wat zag jij gebeuren bij de blunder van André Onana en vind je dat we hem dat mogen aanrekenen, of kan dat iedereen een keer gebeuren?

'Ik schrok er wel van, want het is natuurlijk niet wat we gewend zijn van Onana. Hij deed het ook twee keer achter elkaar. Eerst dat gegoochel na die aanname, terwijl hij normaal heel rustig blijft met de bal aan zijn voet. Daarna gaat hij onder die bal door. Ik heb geen idee hoe dat komt. Hij heeft natuurlijk wel aangegeven dat hij niet okselfris de wedstrijden in gaat, maar tijdens deze acties was er niets dat met een blessure of iets dergelijks te maken kon hebben. Hij heeft ons ook al zo vaak gered. Die laatste bal telde ik al bijna. Dat hij na die fout zo terugkomt, is wel grote klasse.'

Ajax kan zich plaatsen voor de volgende ronde door te winnen van AEK Athene. Zie jij dat als een zekerheidje of denk je dat dat uit in Griekenland nog een lastig karwei wordt?

'Dit mag je nooit meer weggeven. Je moet jezelf wel heel erg voor je kop slaan, wil je de volgende ronde nu nog mislopen. AEK Athene heeft nul punten en Bayern is praktisch uitgespeeld, want die zijn al door. Thuis tegen AEK Athene was de tweede helft prima en uit bij Bayern München was het goed. Op basis van die wedstrijden kun je er wel op vertrouwen dat Ajax de volgende ronde gaat halen.'

Jesse ter Haar (Twitter: @Jesseth0344 | e-mail: jitihi22@live.nl)

Niels Opdam

Alle Nabeschouwingen seizoen 2018/2019:
#ajastu: 'Ajax onvoorspelbaar voor tegenstanders'
#stuaja: 'Hebben we na Trabelsi niet echt meer gezien'
#staaja: 'Schöne kan iets inbrengen als hij invalt'
#ajaher: 'Ten Hag heeft gegokt en verloren'
#ajasta: 'Hoop dat Ten Hag linkerkant intact laat'
#vvvaja: 'Geen Neres beïnvloedt spel negatief'
#ajadin: 'Nooit iemand gezien die zó goed omschakelt'
#ajaemm: 'Meer balans op middenveld wanneer hij speelt'
#dinaja: 'Blind speler die Ajax direct beter maakt'
#vitaja: 'Het zelfbeeld van de ploeg is veranderd'
#ajagro: 'Zou blok van Donny en Frenkie willen zien'
#ajaaek: 'Niet bang dat frustratie gaat ophopen'
#psvaja: 'Verdediging erg dunnetjes zonder De Ligt'
#foraja: 'Ziyech schreeuwt om Van de Beek'
#bayaja: 'Blind in die rol voor herhaling vatbaar'
#ajaaz: 'Dolberg net even wat sneller en explosiever'
#heeaja: 'Zo heb ik Schöne dit seizoen niet gezien'
#ajaben: 'Europa League-finale was geen incident'
#ajafey: 'Tadic in de wedstrijd behoorlijk laks'
#ajawil: 'Alsof senior Blind meedeed met junioren'

Kan jij niet wachten en wil je alvast kijken naar alle Ajax-cadeaus voor de feestmaanden? Ga dan naar Ajaxshop.nl.

Lees meer over:
Plaats reactie

NotForSale +2234

Schone en vd beek kunnen beide het tempo niet aan op het hoogste niveau
In de eredivisie kunnen ze wel een bepalende kracht zijn

08-11-2018 18:38

Kuningast +5079

Hij heeft een geweldige vrije trap maar als het tempo wat hoger wordt kan hij het inderdaad allemaal net niet meer belopen. Dat was gisteren ook een paar keer duidelijk te zien.

Ik hoop dat we snel een middenveld gaan krijgen met Blind als 6 en Ziyech als 10 met Frenkie de Jong daar een beetje tussen. Dan heb je enorm veel voetballend vermogen op het middenveld en ook een goede balans denk ik.

08-11-2018 18:09

AjaxPassion +3899

Ik betwijfel of Blind dat tempo wel aan kan op die positie. Een vergelijkbare speler met Schöne i.m.o.

08-11-2018 20:50

afcas +3761

was in zijn laatste periode bij ajax als enige 6 juist een verademing door zijn snelle voortzettingen.

08-11-2018 23:06

Bocarra +14

Na een paar regeltjes gelezen te hebben haak ik af. Wat een onzin. Zeker nooit zelf op niveau gevoetbald.

08-11-2018 16:38

ajaxinho +13

Welke regeltjes?

08-11-2018 16:54

Youri08 +23

Prima analyse over iedere vraag. Schöne wordt inderdaad te traag als er druk gezet wordt en Tadic liep te zwemmen in de spits. De Ligt was super.

Kansje voor Frenkie was een spitsenmomentje. Zoals aanvallers soms knullig verdedigen, zo is zo'n kans echt iets voor een spits en niet voor een middenvelder.

08-11-2018 15:36

433metdepuntnaarlinks +1

Hoewel ik het deels eens ben met dit "spel versnellen" argument, hij doet het toch weer gewoon heel behoorlijk en daarbij komt dat we geen ander hebben. Donny kan er zeker spelen maar die heeft niet de kwaliteiten die Schone heeft in de opbouw, niet de lef, niet het fijne kaatsen en niet het snelle wegdraaien. Schone blinkt daar allemaal niet extreem in uit en Donny is geen houten Klaas maar Schone doet dat heel behoorlijk en Donny heeft dat gewoon minder.

Dan Blind, begrijp me niet verkeerd, Blind speelt geweldig als CVM, zeker in combinatie met Frenkie die iets meer vooruit kan gaan staan. Maar Blind is weergaloos bezig als CV, zowel in balbezit als verdedigend. Hij vult de Ligt perfect aan, waar de Ligt het fysieke en de felle aanjager is als CV, is Blind de dirigent die vooral op positionering en timing zijn rol invult.

Het team staat gewoon goed en Schone heeft zeker zijn waarde in dit team. We zien allemaal dat Schone niet de beste speler is maar hij doet het toch altijd heel behoorlijk, verzaakt nooit, heeft ervaring en is soms gewoon super slim in balbezit.

Kritiek hebben is altijd zo makkelijk, ga er maar eens aan staan met zo'n brede selectie. Ten Hag doet het echt fantastisch, niet alleen qua veldspel en resultaten is het goed maar hoe hij de selectie weet te managen is ook klasse. Huntelaar maakt zijn minuten, Dolberg krijgt rustig zijn minuten om op te bouwen, Donny en Neres vechten onderling maar spelen beide gewoon enorm veel. Wober weet waar hij aan toe is en dat hij er moeiteloos in kan, Kristensen krijgt het vertrouwen als er wat met Maz is. Schuurs zit er tegenaan, Cerny mee met de selectie, Dani de Wit heeft een bepaalde rol, toch prima van ten Hag! Het enige wat me opvalt is Labyad, als aankoop van ten Hag zou je verwachten dat hij een streepje voor zou hebben en soms wat minuten gegund krijgt, maar ten Hag is daar gewoon ook goed in. Zelfs zo goed dat ik het ook wel een beetje sneu vind, we doen niet aan cadeautjes maar toch, arm ventje denk ik soms haha.

08-11-2018 15:28

Amsteraaij +2229

Toch schoot hij die vrije trap weer extreem lekker. Ik stem voor dat ziyech geen vrije trappen meer neemt. En die afstandschoten hoeft ziyech ook niet meer te doen. Doordat hij nog ff huizenhoog over schoot kon Benfica nog een keer uitstoten waar die goal gvd nog bijna uitviel.

On topic: Ik vond schone niet de opvallende slechte speler gister. Donny vond ik onzichtbaar, en je kan niet voor de goal van die knoeperds van kansen om zeep blijven helpen. En neres moet lekker rechtsbuiten spelen. donny bankie. Ziyech linie zakken. neres rb

08-11-2018 15:20

rood-witte scha +0

Helemaal eens met Ziyech, ik zat hem te vervloeken bij zijn laatste actie. Hoe dom kan je zijn!? Gewoon op balbezit spelen en wellicht kijken of je nog 1 keer een voorzet kan geven in de laatste seconde...

08-11-2018 15:51

afcas +3761

echt he, je hebt nog een minuut te gaan en zij staan eens niet met 8+ man achter de bal en je gaat van 25 meter op doel schieten... dat is echt een probleem van ajax, zodra we in de buurt van de 16 komen weten spelers niet wat ze moeten doen.

08-11-2018 16:35

rood-witte scha +0

Natuurlijk weer lekker Schone afvallen, die man was, is en zal dit hele seizoen nog belangrijk zijn. Al die mensen met hun langspeelplaat over zijn handelingssnelheid. Natuurlijk verspeelt hij af en toe een bal, maar hoe vaak hij juist ergens tussen zit en zo een tegenaanval kan voorkomen, daar hoor je deze mensen weer niet over.

Wie gisteren pas echt slecht waren: Donny (hoeveel x dit seizoen niet eigenlijk?), Tadic (al weken lang) en Neres (verkeerde positie).

Uitblinkers: De Ligt, Dolberg en Frenkie (moest alleen teveel bal ophalen)

De rest was behoorlijk wisselvallig

08-11-2018 14:56

BokkieBokstra +11300

Dolberg viel echt goed in.

08-11-2018 15:15

Youri08 +23

Ja, in zijn acties zie je steeds meer zijn klasse. Zo'n hoge handlingssnelheid, heerlijk

08-11-2018 15:43

AjaxPassion +3899

Echt 0 toegevoegde waarde zo'n nabeschouwing van een random supporter wat mij betreft...

Als hij het spelletje nou echt begrijpt (ala Pieter Zwart, Turbo of Koenniiee) dan lees ik het graag, maar dit opportunistische lullen netzoals al die gekkies op TV of hier op het forum, dat laat maar...

Na de het antwoord op de 1e vraag al gestopt met lezen b.t.w.

08-11-2018 14:36

Redrum +96035

Persoonlijk interesseert het mij geen reet hoe een of andere nerd als Pieter Zwart de wedstrijden analyseert alsof het een wiskundige formule is, maar ieder zijn ding he. Misschien ben ik ook maar een simpel gekkie.

08-11-2018 14:57

AjaxPassion +3899

Hahaha, ik heb het idee dat onze persoonlijkheden niet veel verder uit elkaar hadden kunnen liggen dan nu het geval is :P

08-11-2018 15:23

Redrum +96035

Dat zou zomaar eens kunnen ja ;)

08-11-2018 16:08

AjaxPassion +3899

Hahaha, dit is zoiets als Agree to disagree toch ;P

08-11-2018 17:21

Web +178830

Dat mag Redrum hopen.
Volgende week neem ik mijn screenshot van jou mee naar mijn Cardioloog
Waar ik een heel bijzonder band mee gekregen heb, door dat hij niet alleen mijn Cardiloog is, maar ook mijn leven gered heeft.

08-11-2018 16:37

afcas +3761

goed verhaal.

08-11-2018 16:48

AjaxPassion +3899

Trek het je nou niet zo persoonlijk aan Web, daar heb je helemaal niks aan. Ik ben niet tegen iets of iemand, maar ik schuw het ook niet om mijn (objectieve) controversiële mening te uiten.

Ik wens je alle gezondheid toe Web en als je er niet tegen kunt, sla mijn reacties in het vervolg dan gewoon over.

08-11-2018 17:20

Web +178830

Een mening over voetbal dat mag en heeft iedereen
Sla mijn reactie gewoon over, als je er niet tegen kunt.
Daar uit blijkt dat jij totaal niet weet wat voor impact dat heeft.
Weet je wel wat het inhoud wat er met Nouri en mij gebeurt is?
Met Bosz was het waarschijnlijk niet gebeurt met Nouri?Hoe dom kun je zijn, met andere woorden keizer zijn schuld
Dan ben je gewoon niet goed bij je hoofd.

08-11-2018 18:13

AjaxPassion +3899

Knap dat je die reactie nog hebt gelezen, want die werd al vrij snel (terecht) verwijderd.

Ik besef waarschijnlijk niet zo goed als jij wat het allemaal inhoudt, maar daar ging het ook niet zozeer over volgens mij.

Bij mij speelt nog altijd het idee (door verschillende berichtgevingen) dat het incident met Nouri had kunnen worden voorkomen. En het komt misschien een beetje lomp over als/op de manier waarop ik dat uitsprak, maar ik sta er nog wel steeds achter.

Ik denk dat je het ergens ook verkeerd het opgepakt aangezien je een blinde woede hebt jegens Bosz en doordat deze verschrikkelijke gebeurtenis je zelf is overkomen.

08-11-2018 20:58

Web +178830

Nouri had voor mij een verschrikkelijk impact
Kwam keihard aan bij mij.
Zelf was ik op controle bij de Cardioloog. Net een hartfilmpje gemaakt een week daar voor Scan en Echo. De Cardiolog was tevreden, ik stap met mijn vrouw de deur uit, en zak in elkaar, weet ik zelf niets meer van. Zo onwijs veel geluk dat ik op het hoogste adres was, gereanimeerd enz nog wel door mijn eigen Cardioloog. Voor mijn vrouw was het verschrikkelijk. Mijn band met hem is hier door bijzonder geworden.
Heel lang revalideren, ben er aardig uitgekomen, coördinatie is heel matig. En ben heel snel moe.
Kijken wat ik wel kan, en niet wat ik niet kan
Als ik de naam Nouri lees, springen de tranen in mijn ogen.

08-11-2018 21:31

AjaxPassion +3899

Dat is heftig en zwaar klote man, dat gun je (bijna) niemand. Hoop dat je levenskwaliteit zo is/blijft dat je er van kan blijven genieten.

Ik zal erop proberen te letten, maar in mijn reacties kan ik niet met iedereen rekening houden. Zoals ik al zei, trek het je niet te persoonlijk aan of negeer mijn reacties gewoon aangezien ondergetekende blijkbaar niet beter weet ;)

08-11-2018 22:40

Youri08 +23

Sla zo'n item dan over hahaha ;)

08-11-2018 15:44

AjaxPassion +3899

Ga ik in het vervolg ook doen, maar wou het gewoon even kwijt ; )

08-11-2018 17:09

Web +178830

Volgens mij sla jij het inzicht van Ten Hag minder in dan die van bv Turbo?
Daar lopen bij jou de kwijlen van uit de mond.
De minachting naar anderen

08-11-2018 16:30

AjaxPassion +3899

Vreemde conclusie... het vergelijk tussen deze random supporter en ten Hag snap ik niet helemaal? Buiten dat kon ik de visie en inzichten van Turbo zeer waarderen idd.

Minachting naar anderen, achja Web, hier geldt opnieuw de pot verwijt de ketel... (en daarmee bedoel ik niet jou jegens mij).

08-11-2018 17:14

Web +178830

Schijnbaar is het moeilijk om ook eens naar de tegenstander te kijken
Daar is alles mee gezegd.
En dan heeft hij het over de misser van de Jong
Hoe kom je er op.
En elke keer weer die Schone, nou er waren er die minder waren.

08-11-2018 14:20

EuforischeRealist +15531

Ik vond het probleem gisteren veel meer zitten in het feit dat we de voorwaartsen niet of slecht konden bereiken. Dit had natuurlijk te maken met Benfica die erg goed stonden in de organisatie, maar ik vond ook de loopacties van onze 4 meest aanvallend ingestelde mensen niet uit de verf komen. Je zag bij zowel Blind, De Jong, de Ligt en Schöne dat ze de bal vooruit heel vaak niet konden spelen, terwijl dit doorgaans wel lukt.

Dat je bij het spel versnellen niets aan Schöne hebt vind ik onzin, want juist in zijn passing (en positionering ten opzichte van het spel) zit zijn kracht. Hij is een meester in het goed opstellen en de ruimtes vinden met ballen tussen de linies. Waar hij kwetsbaar is (en zeker op internationaal niveau) is in de omschakeling van balbezit naar balverlies. Dat vond ik ook gisterenavond weer zichtbaar omdat hij de snelheid niet heeft in een counter van de tegenstander mee te sprinten met zijn directe tegenstander.

08-11-2018 13:58

afcas +3761

je vergeet zijn kwetsbaarheid in de balbehandeling en handelingssnelheid. dat is overigens ook de reden dat hij niet goed is in het versnellen van het spel. als er druk gezet wordt door de tegenstander kan schone niet snel genoeg handelen.

08-11-2018 14:03

Redrum +96035

Als het tempo omhoog gaat zijn Schöne en Donny de spelers die door het ijs zakken bij Ajax. Ik zou toch voor Wöber gaan kiezen in dit soort wedstrijden en Blind op het middenveld neerzetten. Sowieso is Blind fantastisch op het middenveld. De meerwaarde van Donny heb ik dit seizoen eigenlijk nog geen enkele wedstrijd kunnen ontdekken, maar misschien mis ik wel dingen. Schöne is in de eredivisie nog steeds een hele bruikbare speler.

08-11-2018 13:19

EricAjax1 +7482

Schöne gisteren samen met van de Beek echt veruit de slechtste van het veld. Tegen Excelsior etc. thuis kan het nog maar dit soort wedstrijden echt niet meer.

08-11-2018 13:10

FWAjacied +3860

Tot aan die toevallige goal is er toch amper wat gebeurt; ook voor de goal van Ajax. Alsof Benfica Ajax even helemaal wegspeelde. Het was een wedstrijd zoals die ook in Amsterdam was; twee ploegen die enorm dicht bij elkaar zitten. Alleen kwamen de ploegen nu amper tot kansen, omdat het te slordig was en meer verdedigend stond.

08-11-2018 13:09
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.