Wanneer Ajax zich weet te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League levert dat een startpremie op van minimaal zestien miljoen euro op. Naast de sportieve eer is er voor de Amsterdamse club dus nog een belangrijke reden om dinsdag goed van start te gaan in de derde voorronde van de Champions League, waar het Griekse PAOK Saloniki de tegenstander is.
Als Ajax zich weet te plaatsen voor de vierde voorronde van de Champions League, ook wel de play-offs genoemd, ontvangt het sowieso een bedrag van twee miljoen euro. Wanneer de Amsterdammers zich vervolgens niet plaatsen voor het hoofdtoernooi ontvangt het van de UEFA drie miljoen euro. Wanneer Ajax zich wel plaatst, staat daar een startpremie van twaalf miljoen euro tegenover. Voor het winnen van de play-offs en daarmee het bereiken van de groepsfase kan de Amsterdamse club dus al veertien miljoen rijker worden. Via tv-gelden kan dit in de groepsfase al snel oplopen naar zestien miljoen euro.
Het is nog maar de vraag of Peter Bosz kan starten met zijn beste opstelling. Allereerst is Nemanja Gudelj geschorst, maar daarnaast zijn Riechedly Bazoer, Amin Younes en Lasse Schöne twijfelgevallen. Ook bij de Grieken kent men in de aanloop naar het treffen met Ajax de nodige vraagtekens. Spits Stefanos Athanasiadis lijkt fit genoeg, maar voor verdediger Léo Matos lijkt dat niet het geval. Verder zag PAOK eerder al Robert Mak afhaken (getransfereerd naar Zenit Sint-Petersburg), terwijl de afgelopen zaterdag aangetrokken Fernando Varela (nog) niet is ingeschreven bij de UEFA.
Doe mee met de AS TopCoach-poule en win €300 Ajax tegoed!
Plaats reactie