Overzicht: Wat weten van de CL-tegenstanders?

door Bart Veenstra 36

Overzicht: Wat weten van de CL-tegenstanders?

door Bart Veenstra 36

Laatst geüpdatet

Ajax is tijdens de loting voor de groepsfase van de Champions League gekoppeld aan Bayern München, Benfica en AEK Athene. De Duitsers zijn uiteraard bekend, maar van de Portugezen en de Grieken weten we iets minder. Hoogste tijd om even kort kennis te maken dus. Een overzicht:

Bayern München:

Selectie:
Bayern München is de grote favoriet in Groep E van de Champions League. De Duitsers hebben een selectiewaarde van liefst 827,80 miljoen euro en de selectie barst van de wereldtoppers. Uiteraard is Arjen Robben nog altijd van de partij en bovendien is Jerome Boateng, die op weg leek naar Paris Saint-Germain, gebleven in Zuid-Duitsland. Andere bekende Duitse spelers zijn Manuel Neuer, Mats Hummels, Niklas Süle, Joshua Kimmich, Thomas Muller en Sandro Wagner.

Daarnaast kent de ploeg ook vele buitenlandse sterren. David Alaba, Javi Martinez, Thiago, Corentin Tolisso, James Rodriguez, Franck Ribery en Robert Lewandowski zijn zomaar wat namen uit een zeer sterke Bayern-selectie.

Heel actief was Bayern München niet op de transfermarkt deze zomer. De enige nieuwe speler in de selectie is Leon Goretzka. De middenvelder kwam transfervrij over van Schalke 04. Verder keerden Serge Gnabry (Hoffenheim) en Renato Sanches (Swansea City) terug van verhuurperiodes.

Trainer:
Na het ontslag van Carlo Ancelotti maakte Jupp Heynckes het vorige seizoen af als trainer van Bayern München. Sinds dit seizoen staat Niko Kovac aan het roer als hoofdtrainer van de Duitsers. De oefenmeester, die als speler twee jaar uitkwam voor Bayern München, begon zijn trainersloopbaan in de jeugd van Red Bull Salzburg. Daarna was hij bondscoach van Kroatië (2013-2015), waarna hij hoofdtrainer werd van Eintracht Frankfurt. Met die club won hij in het afgelopen seizoen de bekerfinale tegen Bayern München (3-1).

Laatste jaren Europa:
Bayern München is een vaste deelnemer van de Champions League. De laatste keer dat de ploeg het toernooi won, was in 2013. Destijds werd Borussia Dortmund, dankzij een winnende goal van Robben, verslagen. In de jaren daarna werd het volgende bereikt: halve finale (2014), halve finale (2015), halve finale (2016), kwartfinale (2017) en halve finale (2018).

Stadion:
Bayern München speelt sinds 2005 zijn thuiswedstrijden in de Allianz ArenA. Wanneer Bayern in het stadion speelt, is het stadion aan de buitenkant rood verlicht. In totaal biedt het stadion plek voor ruim 75.000 toeschouwers.

Benfica:

Selectie:
De selectie, dat een waarde heeft van 243,4 miljoen euro, van Benfica is een behoorlijk vreemdelingenlegioen. Liefst 23 spelers van de 31 selectiespelers zijn afkomstig uit het buitenland. Met keeper Bruno Varela, verdedigers Rúben Dias, Alejandro Grimaldo, middenvelders Ljubomir Fejsa, Pizzi, Andrija Zivkovic, Gabriel, en aanvallers Franco Cervi, Eduardo Salvio, Rafa Silva en Facunda Ferreyra zijn de meest waardevolle spelers genoemd. Een andere bekende is ook Zwitsers international Haris Seferovic.

Aanvoerder van de ploeg is de 32-jarige centrumverdediger Jardel. Hij is daarmee de opvolger van Luisao, die na vorig seizoen zijn voetballoopbaan beëindigde.

De Portugese club was in de afgelopen maanden behoorlijk actief op de transfermarkt. Gabriel (Leganes), Nicolás Castillo (UNAM Pumas), German Conti (Colon), Odysseas Vlachodimos (Panathinaikos), Alfa Semedo (Moreirense), Sebastian Corchia (Sevilla), Chiquinho (Coimbra), Tyronne Ebuehi (ADO Den Haag), Facundo Ferreyra (Shakther Donetsk) en Cristian Lema (Belgrano) zijn nieuw in de selectie. Daarnaast vertrokken er ook enkele belangrijke spelers. Zo speelt Joao Carvalho nu bij Nottingham Forest, André Horta bij Los Angeles FC en Bryan Cristante bij Atalanta Bergamo.

Trainer:
De trainer van Benfica is sinds 2015 Rui Vitória. De oefenmeester kende als voetballer geen hoogstaande loopbaan, maar als trainer timmert hij aardig aan de weg. Via de jeugd van Benfica belandde hij bij Fatima, waarna hij ook werkte voor Pacos de Ferreira en Vitoria de Guimaraes. Met die club won hij in 2013 de beker, ten koste van Benfica. In 2015 volgde hij bij Benfica Jorge Jesus op.

Laatste jaren Europa:
Benfica is de laatste jaren veelal actief in de Champions League. De ploeg speelt sinds het seizoen 2010/2011 onafgebroken in het kampioenenbal, weliswaar met wisselende resultaten. Zo werd men in 2014/2015 al uitgeschakeld in de groepsfase, terwijl in 2015/2016 de kwartfinale werd bereikt. Toen werd verloren van Bayern München, uitgerekend nu weer groepsgenoot van de Portugezen. Het seizoen erna werd Benfica in de achtste finales uitgeschakeld door Borussia Dortmund. Vorig seizoen presteerde de ploeg dramatisch in de groepsfase van het kampioenenbal door alle groepswedstrijden te verliezen.

Richting de Champions League werkte Benfica twee voorrondes af. In de derde voorronde rekende men af met het Fenerbahce van trainer Phillip Cocu, waarna men in de play-offs te sterk bleek voor PAOK Saloniki.

Stadion:
Benfica speelt zijn thuiswedstrijden in het Estádio da Luz. Dit stadion werd in 1954 geopend, al is het stadion in 2003 voor het EK in 2004 vrijwel helemaal opnieuw gebouwd. In totaal is er plaats voor ruim 66.000 toeschouwers. In 2014 werd in dit stadion nog de finale van de Champions League gespeeld.

AEK Athene:

Selectie:
AEK Athene is de ploeg met de minste selectiewaarde in groep E. De Grieken zouden bij elkaar zo'n 38,4 miljoen euro waard zijn. Heel wat minder dan Ajax (225 miljoen euro), Benfica (243 miljoen euro) en al helemaal minder dan Bayern München (827 miljoen euro).

Naast de vele Grieken in de selectie zijn er ook enkele buitenlanders in de selectie. Zo speelt voormalig FC Barcelona-verdediger Dmytro Chygrynskiy (Oekraïne) in Athene en verder spelen er enkele Brazilianen (Rodrigo Calo en Alef) en Portugezen (Helder Lopes en Andre Simoes).

De bekendste Grieken in de selectie zijn Petros Mantalos (negentien interlands), Anastasios Bakasetas (veertien interlands) en Giannis Gianniotas (negen interlands). Niklas Hunt is met zeven interlands een Zweeds international.

In totaal gaf AEK Athene deze zomer 2,2 miljoen euro uit op de transfermarkt. Marko Livaja werd voor 1,8 miljoen overgenomen van Las Palmas, terwijl Christos Albanis voor vier ton werd gekocht van Apollon Smyrnis. Gianniotas (Olympiakos), Makis Giannikoglou (PAS Giannina) en Pedro Vitor (Recife) kwamen transfervrij.

Trainer:
Met Marinos Ouzounidis heeft AEK Athene sinds deze zomer een nieuwe trainer. De oefenmeester begon zijn trainersloopbaan bij APOEL Nicosia en werkte daarna bij meerdere Griekse clubs, waaronder tot afgelopen seizoen bij Panathinakos.

Laatste jaren Europa:
AEK Athene speelt dit seizoen voor het eerst sinds het seizoen 2007/2008 weer eens in de Champions League. De laatste keer dat de club Europees speelde is ook al enige tijd geleden. De club speelde in het seizoen 2011/2012 in de Europa League. In dat seizoen eindigden de Grieken derde in een groep met RSC Anderlecht, Lokomotiv Moskou en Sturm Graz.

Dit seizoen werkte AEK Athene als kampioen van Griekenland twee voorrondes af. In de derde voorronde werd het Schotse Celtic verslagen, waarna men in de play-offs te sterk bleek voor het Hongaarse Videoton.

Stadion:
AEK Athene speelt zijn thuiswedstrijden in het Olympisch Stadion Spyridon Louis. Het stadion werd geopend in 1982 en werd eveneens gebruikt tijdens de Olympische Spelen in 2004. Het stadion kan zo'n 71.000 toeschouwers ontvangen.

Het programma van Ajax in de Champions League:
Woensdag 19 september: Ajax - AEK Athene (18.55 uur)
Dinsdag 2 oktober: Bayern München - Ajax (21.00 uur)
Dinsdag 23 oktober: Ajax - Benfica (21.00 uur)
Woensdag 7 november: Benfica - Ajax (21.00 uur)
Dinsdag 27 november: AEK Athene - Ajax (18.55 uur)
Woensdag 12 december: Ajax - Bayern München (21.00 uur)

Bart Veenstra (Twitter: @Bart_Veenstra | e-mail: b.veenstra@ajaxshowtime.com)

Lees meer over:
Plaats reactie

Vincenzo3 +0

Off: kan iemand mij vertellen hoeveel een PPT op VAK123 kost? Ik kan denk ik de prijzen nu nog niet aangezien ik nog niet aan de beurt ben.

Bij voorbaat dank.

01-09-2018 16:43

Concrete +3206

Ideaal programma

01-09-2018 16:04

Stamstadam +0

Ik geloof niet in een ''makkelijke speelschema'' tijdens de poulefase. En al helemaal niet als Benfica thuis mag eindigen tegen een waarschijnlijk al uitgespeeld Aek Athene. Wie zegt dat Bayern als ze tegen ons moeten al zeker gekwalificeerd zijn of de groep winnen? Bayern is geen Real Madrid of Paris. Worden mooie en interessante wedstrijden, maar ik denk dat de eerste 3 vrij dicht op elkaar gaan zitten.

01-09-2018 14:15

NoPants +7506

Bayern past imo perfect tussen die twee in, real-bayern-psg.

01-09-2018 15:48

1434020 +0

Dit is een relatief makkelijk ogende groep maar de wedstrijden tegen FCB zijn erg lastig te noemen en als we even kijken zou je daar op papier 2x van verliezen (laatste wedstrijd thuis daargelaten even)
De wedstrijden tegen Benfica zijn 50/50 dus stel je wint er 1 en verliest er 1.
Ik als griek weet wel wat van AEK die ploeg is kwalitatief gewoon minder maar het is geen fc emmen zeker uit met dat stadion. We moeten potjes verwachten zoals ongeveer tegen paok en die waren niet makkelijk.deze ploeg is in mij opinie ook iets beter op dit moment dan paok. Thuis moet hier echter wel van gewonnen worden en uit reken maar even op 1 punt.
Dan kom je bij elkaar (zonder een stunt of iets dergelijks) op 7punten

01-09-2018 14:04

Patajax +2383

iemand enig idee hoe de verkoop van passe partouts tot nu toe lopen?

01-09-2018 13:58

RusselWestbrook +21

Niemand wil ze hebben. Ajacieden zijn uitgekeken op de CL.

01-09-2018 14:00

Patajax +2383

wil graag maandag nog een kans hebben om ze te kopen

01-09-2018 14:02

Stroeve +729

Van de pakweg 40.000 seizoenkaarthouders Ajax hebben er eerste half uur 25.000 passe-partout gekocht ... Vandaag en morgen voor overige 15.000 nog mogelijkheid 1 kaart per thuisduel te kopen. Daarna beurt aan leden SVA (Mike Verweij op Twitter).

01-09-2018 14:11

Brimily +145

Ik vind dat het kampioenschap toch het hoofddoel moet zijn dit jaar en dus weer plaatsing voor CL.
En dan lekker ontspannen de CL in dit jaar en zien waar schip strandt.
Als je ziet wat de tegenstanders van Kiev zijn word je daar ook niet vrolijk van.

01-09-2018 13:35

insectenverdelg +23499

aanvang 18.55? belachelijk.

01-09-2018 12:26

insectenverdelg +23499

Waarom. moet de CL wijzigen in tijden om maar 2 potten op een avond uit te zenden. t
hoort gewoon 20.45 te zijn( zou zelf 20.00 t mooist vinden) voor de werkende is t nu weer lastiger om er heen te komen en nog even te relaxen voor de wedstrijd. Maat ja de supporter wordt al jaren niet serieus genomen. .

01-09-2018 13:18

NUL20 +335

vanwege 15 minuten verschil?
Drama queen...

02-09-2018 11:32

Red Devil +3604

Knappe stadions dus kans op veel uitkaarten.
AS: Ajax won in het stadion in Athene de Europa Cup 2.

01-09-2018 12:26

Red Devil +3604

AS Bayern München deelt het stadion niet meer met 1860 München sinds die club is weggezakt.

01-09-2018 12:23

LOMARR +20

Ik zie zeker kansen tegen aek en Benfica. 10 punten halen en dan ben je gewoon door naar de volgende ronde.

01-09-2018 12:11

Labrador +10

Nog belangrijker: De capaciteit van de uitvakken. Bayern 3700, Benfica 3000 en AEK 3500

01-09-2018 12:10

Afstandsschot +2

Heerlijke steden ook om heen te gaan. Prachtig man.

01-09-2018 12:20

Labrador +10

Ja ik verheug me op Athene. Meer dan op München en Lissabon. Lijkt me prachtig.

01-09-2018 14:56

Klasseman +2

Eitje voor onze mannen . Met TEN HAG worden we gewoon eerste . Nu verder als de halve finale want die kut Schone kan de boel niet meer verpesten

30-08-2019 19:39

WouterBerg83 +1

PAOK verloren van Slovan Bratislava. Geen Europees voetbal voor die Grieken. Dat zal even zuur zijn daar....

30-08-2019 14:07

jeroenaadt +555

Persoonlijk vind ik dit een bazenpoule. Ja het kan alle kanten op, dat is juist het mooiste. Poules met 2 sterke en 2 zwakke broeders die je van te voren al kan invullen boeien toch niet. Nu krijg je juist de spanning waar je als voetballiefhebber juist van zou moeten houden. Die onzekerheid maakt het spelletje juist zo mooi. Worden mooie wedstrijden weer, het kan dooien, het kan vriezen...

30-08-2019 13:49

Godenzoon24 +15347

Heb liever makkelijk doorgaan voor Ajax haha.

30-08-2019 14:13

Stamhoofd +11548

1. Ajax
2. Chelsea
3. Valencia
4. Lille

30-08-2019 13:26

Ajaxbrl +13856

We moeten ook weer niet doen als of we Stoke, Leganes en Guinamp hebben geloot..

30-08-2019 10:50

Redrum +96198

Zit trouwens even te kijken nog naar de resultaten van vorig jaar, maar het is eigenlijk belachelijk dat Valencia nu CL speelt. Ze zijn 4e geworden in Spanje, vraag alleen niet hoe. Ze hebben in 38 wedstrijden slechts 15 keer gewonnen, 16 keer gelijk en 7 keer verloren. Een club die in eigen land vaker gelijk heeft gespeeld dan gewonnen zou toch nooit CL mogen spelen?

30-08-2019 10:18

BartVeenstra +142 admin

Sowieso vind ik het 'raar' dat de nummers vier van bepaalde landen rechtstreeks geplaatst zijn, terwijl de kampioenen van landen als Nederland en Griekenland zich moeten kwalificeren.

30-08-2019 10:40

Redrum +96198

Ja dan krijg je dus dit soort krankzinnige dingen. Een team dat ongeslagen kampioen is geworden speelt nu geen eens Europa League en een team dat in eigen land 7 keer heeft verloren en vaker gelijk gespeeld heeft dan gewonnen speelt zonder voorrondes CL. Gaat nergens meer over dit.

30-08-2019 11:03

BartVeenstra +142 admin

Precies, terwijl ik denk dat als je de Champions League weer echt een 'kampioenenbal' maakt clubs als Ajax en PAOK - die dan ieder jaar mee zouden kunnen doen - nog beter kunnen worden, waardoor het verschil tussen de top vier landen en de andere landen niet zo groot wordt.

31-08-2019 09:06

goajaxgo +14157

Nog irritanter vind ik dat die Spaanse, Engels, Italiaanse en Duitse clubs niet eens tegen elkaar kunnen loten.

30-08-2019 14:23

Mocrodammerr +23054

wat we weten? heel simpel, dat wij ze gaan ownen. easy money

30-08-2019 09:59

Gajes +328

Waar word de selectiewaarde van Ajax op geschat?

30-08-2019 09:59

melvin druncte +113

353 miljoen volgens transfermarkt

30-08-2019 10:10

DeGodenzonen020 +1

345 miljoen zei de bovenste hit op google. Transfermarket.nl vgm
We hebben ook op 100 na het grootste stadion! Leuke feitjes

30-08-2019 10:10

behangdelul +32804

2e plek moet kunnen en sleutelduels worden de potten met Valencia. 2 oktober zou je dus een mooi tik kunnen uitdelen.

30-08-2019 09:34
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.